Sağlık Bakanı'ndan önemli açıklama! Bütün yasaklar kalkıyor mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı ziyaretler sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Açıklamada bulunan Bakan Koca ''En kötü günlerimiz geride kaldı.'' ifadesini kullandı. Aynı zamanda Bakan Koca Bilim Kurulu'nun önümüzde ki hafta en önemli toplantılarından birinin yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı'ndan önemli açıklama! Bütün yasaklar kalkıyor mu?

Ziyaret programları kapsamında Sakarya Valiliği'nin ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Açıklamalarına ''Ağrı’da, Uşak’ta, Gümüşhane’de, Bayburt’ta, Artvin’de yoğun bakım yataklarımızda şu anda hastamızın olmadığını söyleyebiliriz. Buna benzer toplam 19 ilimizde yoğun bakım yataklarımızda şu anda hastamızın olmadığını söyleyebiliriz” ifadesiyle başlayan Bakan Koca devamında ise ''Salgının seyri bu dönemde giderek etkisini azaltmaya başladı. Özellikle sıfır vaka olan illerimiz, sıfır yatan hastası olan illerimiz ve sıfır yoğun bakım hastası olan illerimiz olmaya başladı. Şu an 19’a yakın ilimizde yoğun bakımda yatan hasta sayısı sıfır. Her geçen gün bunun azaldığını görüyoruz. Ağrı’da, Uşak’ta, Gümüşhane’de, Bayburt’ta, Artvin’de yoğun bakım yataklarımızda şu anda hastamızın olmadığını söyleyebiliriz. Buna benzer toplam 19 ilimizde yoğun bakım yataklarımızda şu anda hastamızın olmadığını söyleyebiliriz” ifadelerine yer verdi.

Açıklamalarında sonra geçtiğimiz sene yaptığı konuşmada son maskeli yazımız olacak ifadesine değindi. Önümüzde ki hafta gerçekleşecek olan Bilim Kurulu toplantısı sonrasında maske ile ilgili yeni kararların çıkacağı öğrenildi.

Öte yandan halen daha devam eden müzik yasağı ile ilgili kararların alınıp alınmayacağı müzik yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı yapılacak olan Bilim Kurulu toplantısı sonrasında belli olacak.

denizli güncel haber saraykoy haber haberler haber denizli habrleri haber denizli denizli haber sağlık bakanı fahrettin koca koronavirüs covid
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den hem üreticiye hem ülke ekonomisine destek
Büyükşehir’den hem üreticiye hem ülke ekonomisine destek
Büyükşehir DESKİ içme suyu depolarını yeniliyor
Büyükşehir DESKİ içme suyu depolarını yeniliyor