Advert

Denizli'de koronavirüs artışı rekor kırdı!

100.000 nüfusa düşen haftalık koronavirüs verileri Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Açıklanan veriler çerçevesinde Denizli'de vaka artış oranı rekor sayıya ulaştı.

Denizli'de koronavirüs artışı rekor kırdı!

Sağlık Baknlığı tarafından günlük olarak koronavirüse yakalanan vatandaşların sayıları paylaşılmakta. Son olarak açıklanan 100.000 nüfusa düşen illere göre vaka youğunluk haritası Bakanlık tarafından paylaşıldı.

Geçtiğimiz hafta açıklanan verilere göre 100.000 kişide 832,15 olarak açıklanan oran bu hafta rekor derecede artarak 1015,54 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada ''Salgının Omicron döneminde asıl mücadeleyi risk grubundakilerin hayatını riskten koruyarak vereceğiz. Bu mücadeleden, kendilerinin alacağı tedbirlerle, aşı ve tedavi desteğiyle, her birimizin bu gruptakilere göstereceği dikkatle başarılı şekilde çıkmak zorundayız. 5-11 Şubat arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı il bazında neydi? Bilgiler, haftalık İnsidans haritasında.'' ifadelerine yer verdi.

Yaşanan vaka artışları sonrasında uzmanlar kapalı alanlarda maske ve mesafe kuralına özellikle dikkat edilmesi gerektiğini ve hastalandıktan sonra koronavirüs olduğunu düşünen vatandaşların hastaneye giderek koronavirüs testlerini yaptırmaları konusunda uyarıda bulunmaya devam ediyorlar.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!