Advert

Kar yağınca lastikçiler doldu!

Türkiye genelinde yaşanan yoğun kar yağışı trafikte kalan ve kazalara karışan araçların çoğalmasına neden oldu. Bu da oto sanayilerin genelinde bir yoğunluk oluşturdu. Çameli’de yoğun kar yağışının ardından buzlanma ile kar lastiğinin önemi arttı Kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler, oto sanayisinin yolunu tuttu. Oto lastikçi Özay Ökten , "Kar lastiklerini taktırmayanlar, kar haberleri ile beraber lastiklerini taktırmaya başladılar" dedi.

Kar yağınca lastikçiler doldu!
Çameli’nde oto sanayide 30 yıldır esnaflık yapan Özay Ökten , yoğun yağış ve artan araç sayısından dolayı bu yıl kazaların daha çok olduğunu ve oto sanayisinde işlerin yoğunlaştığını söyledi. Ökten “Bu yıl tüm yurt genelinde kar yağışı etkili oldu. Soğuk hava da etkisini gösterince yollarda don olayları meydana geldi. Geçtiğimiz yıla göre hem soğuk havada hem de trafikteki araçlardaki artış da kazaları tetikledi. Doğal olarak da sanayilerde bir yoğunluk meydana geldi. Soğuk havalarda yola çıkacak vatandaşlarımıza tavsiyemiz ise kış lastiklerini taktırsınlar, kışlık bakımlarını yaptırsınlar ve trafikte çok dikkatli araç kullansınlar."Aracımız böyle bir meteorolojik şarta hazır değilse, hem kendi sağlığımız açısından hem de trafikteki olası kazalara sebep olma açısından çok önemli dedi
'Önemli olan can emniyetidir'
Öte yandan araçlarının lastiklerini değiştirtmek için gelen vatandaşlar ise "Yaşamak için kış lastiklerini ihmal etmeyin" çağrısında bulundu. Emrah Özdemir "Benim için önemli olan can emniyetim. Kış lastiğini takmayanlar yüzünden birçok kazaya denk geldik. Zinciri bile olmadan dağa çıkmaya çalışanlar var, lastik çok önemli dedi .
haber denizli yerel haber çameli haber kar haberleri araç araba kar lastiği sanayi lastik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli, Avrupa’nın en sağlıklı şehirleri arasında!
Denizli, Avrupa’nın en sağlıklı şehirleri arasında!
Akne Tedavisine İz ve Lekeler Oluşmadan Başlanmalı!
Akne Tedavisine İz ve Lekeler Oluşmadan Başlanmalı!