Advert

Denizlili liseliler aşı kampanyasına katıldı

Denizli Kazım Kaynak Anadolu Lisesi’nde ‘Haydi gençler aşıya, aşı oluyorum virüsten korunuyorum’ projesi kapsamında eğitim gören 147 öğrenciye, Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince COVID-19 aşıları uygulandı.

Denizlili liseliler aşı kampanyasına katıldı

İl Sağlık ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri ekiplerince, başlatılan ‘Haydi gençler aşıya, aşı oluyorum virüsten korunuyorum’ projesinde Kazım Kaynak Anadolu Lisesi'nde aşı standı kuruldu. Okulda 147 öğrencinin velilerinden izin alınarak aşı uygulanırken okul müdürü Mehmet Ali Vural ise artan vaka sayılarına dikkat çekek öğrencilerin eğitiminin aksamaması için aşının önemine dikkat çekti. Vural sözlerine şöyle devam etti "Lise öğrencilerinin dahil olduğu bu aşı seferberliğinin diğer okullara da örnek olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Okulda 12. sınıf öğrencisi olan Alper Alkaya aşı uygulaması sırasında "Aşı olmak istemeyenler bence ısrar etmesinler. Çünkü her gün sayılar artıyor. Hastalığı ayakta atlatmanın yolu aşı olmaktan geçiyor." diyerek vaka sayısından endişe ettiğini söyledi. Bir başka öğrenci Ecrin Yumrukaya ise daha öncesinde Covit-19 geçirdiğini belirterek "Hastalığı geçirdiğimde aşım yoktu. İki kez hastaneye kaldırıldım. Aşım olsaydı daha hafif atlatabilirdim. Herkese aşı olmalarını öneriyorum." diye konuştu.

haber denizli Denizli Kazım Kaynak Anadolu Lises aşı kovit-19 Covit-19 Koronavirüs haber denizli Haydi gençler aşıya aşı oluyorum virüsten korunuyorum Haydi gençler aşıya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!