Advert

Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi Tanıtıldı!

Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde öğrencilere yönelik “Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum “projesi çerçevesinde protokol imzalandı.

Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi Tanıtıldı!

Proje kapsamında ilimiz pilot il olarak seçilmiş olup, Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu, Esat Sivri Ortaokulu, Tavas Sait Kalaycı Ortaokulu ve Tavas Hacı Ali Bilal Cumhuriyet Ortaokulu projeye dâhil edildi.

Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum projesinin tanıtımı İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Ramazan Kayayurt ve Affan Başbuğ, projeye dâhil olan okul müdürleri, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, İl koordinatörleri, İl Müftülüğüne bağlı Diyanet Gençlik Merkezi Müdürleri ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi Müdürü katıldı.

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Kayayurt’un açılış konuşmasının ardından Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje il koordinatörü Öznur Akgün proje ile ilgili sunum yaptı. Diyanet Gençlik Merkezi proje koordinatörü Özgür Arslan ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü proje koordinatörü Mustafa Doğan proje kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilerin; milli, manevi, ahlaki, insani, kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan, geliştiren ve yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültürüne meraklı ve duyarlı akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan proje kapsamındaki okullarında Değerler Kulübü kurarak temsilci 12 kız 12 erkek öğrenciden oluşan öğrenci temsilcileri görevlendirilecek. 2021-2022 eğitim öğretim yılının 2.dönem başından itibaren proje uygulanmaya başlanacaktır. 2022 Mayıs ayında proje kapsamnda Kültür Şenlikleri düzenlenecek.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!