Advert

Onkoloji Hastalarına ABD’den Saç Bağışı!

ABD’nin Missouri eyaletinde yaşamakta olan gurbetçi Türk; Hande Berk Van Oudgaarden, kestirdiği saçını, kanser hastaları için peruk yapılmak üzere Denizli Onkoloji Gönüllüleri Derneği’ne bağışladı.

Onkoloji Hastalarına ABD’den Saç Bağışı!

Denizli Onkoloji Gönüllüleri Derneği DENOG’un “Saçlarınız Onkoloji Hastalarına Moral Olsun” sloganıyla başlattığı saç bağışı kampanyasına yurt dışından da destek geldi.

Eşi Hollandalı olan ve Amerika’nın Missouri eyaletinde Saint Louis kentinde yaşamını sürdüren Denizlili Hande Berk Van Oudgaarden, kestirdiği saçını peruk yapılmak üzere DENOG’a bağışladı. Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde görev yapan Ortopedi ve Travmotoloji uzmanı Op. Dr. Hasan Berk’in kızı olan Hande Berk, böyle anlamlı bir kampanyaya destek olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Hande Berk saçlarını derneğe bir yakını aracılığıyla iletti.

DENOG Başkanı Nejla Aslan, hemşehrileri Hande Berk’e saç bağışı için teşekkür ederek, kendisini Denizli’ye geldiği zaman dernekte ağırlamak ve bir teşekkür belgesi vermek istediklerini dile getirdi.

Kemoterapi nedeniyle saçları dökülen kanser hastalarından özellikle maddi durumu iyi olmayanların peruk bulmakta güçlük çektiğini kaydeden Aslan, bu nedenle bu bağışların önem taşıdığını ifade etti.

DENOG Başkanı Nejla Aslan, bağışçıların kestirip getirdiği saçları, peruk yapım merkezlerinde peruğa dönüştürdüklerini, yıkayıp taradıktan sonra da, bedelsiz olarak kendilerine talepte bulunan hastalara verdiklerini söyledi. Saçın kesilen bölümünün peruk olabilmesi için en az 30 cm. uzunluğunda olması gerektiğini kaydeden Nejla Aslan, her yaştan gönüllülerin saç bağışında bulunabileceğini söyledi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!