Advert

Sarayköy'de deve güreşi çalışmaları başladı!

Uzun yıllardan bu yana Sarayköy'de düzenlenen deve güreşi 06.02.2021 tarihinde Yıldız Tepe mevkisinde yapılacak. Yaklaşık bir ay kala alanda çalışmalar başlatıldı.

Sarayköy'de deve güreşi çalışmaları başladı!

Uzun yıllardan bu yana Ege, Marmara ve Akdeniz'in çeşitli illerinde yapılan deve güreşi etkinliklerine vatandaşlar tarafından yoğun katılım oluyor. Birbirinden yetenekli baş pehlivan develerin güreştiği sahalarda geçtiğimiz seve covid-19 nedeniyle güreşler yapılamamıştı.

Kasım ayının sonu itibarıyla yapılmaya başlanan deve güreşleri takvimini DEGÜF tarafından açıklanmıştı. Yapılan açıklamada ''2021 - 2022 Deve Güreşi Sezonu ülkemize ve deveci camiamıza hayırlı olsun. Yapılan toplantılar neticesinde oluşan son resmi anlamda sezon takvimi bu şekildedir. Eğer ki bu takvim de herhangi bir değişiklik yapılmak istenilirse gerek federasyon başkanımız ile gerekse genel sekreterimiz ile iletişime geçilip gerekli düzenleme yapılabilir. Gerekli düzenleme yapılmıştır.'' ifadelerine yer verilirken Sarayköy Geleneksel Deve güreşi tarihi 06.02.2022 Pazar günü olarak belirlendi.

Yaklaşık 1 aylık zaman diliminin kalması nedeniyle Yıldız Tepe mevkisinde deve güreşi sahasında Sarayköy Belediyesi tarafından çalışmalar başlatıldı. Deve güreşi tarihine kadar bitirilmesi planlanan çalışmaları Sarayköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Mestan Özkan yerinde inceledi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!