Advert

Denizli'de ekmeğe indirim mi geliyor? Kur düştü ama fiyatlar aynı

230 gram ekmeğin Denizli'de yapılan son zamlardan sonra fiyatı 2 lira 50 kuruş oldu. Kurda son günlerde düşüşün yaşanmasının ardından vatandaş ekmekte indirim olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Konuyla ilgili Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban maliyet ve indirim ihtimali hakkında önemli açıklamalarda bulundu, "Un fiyatları yeniden arttı. Şimdilik ekmeğin fiyatının değişmemesi için elimizden geldiği kadar mücadele ediyoruz" dedi.

Denizli'de ekmeğe indirim mi geliyor? Kur düştü ama fiyatlar aynı

Denizli'de 18 Kasım tarihinde 75 kuruş zamlanmasının ardından 230 gram beyaz ekmek 2 lira 50 kuruşa yükseldi. Beyaz ekmeğin zamlanmasında kurda ki yükselişin büyük rol oynadığı, işçi, un, odun, elektrik, su gibi maliyetlerin artması ekmeğin zamlanmasına yol açtı. Yaşanan bu artışların ardından 1 buçuk ay sonra kurda düşüşün yaşanması vatandaşların aklına 'Ekmekte indirim yapılır mı?' sorusunu getirdi. Gelişmelerin ardından gözler Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban'a çevrildi. Karadaban "Ekmek çok kıymetli. O dönem çok titiz davranarak ekmeğin  gramajını 30 gram arttırarak zam yapmak zorunda kalmıştık. Aradan geçen sürede ekmeğin kıymetini anladık. Biz zammı açıklarken henüz asgari ücret açıklanmamıştı. Asgari ücretin açıklanması ile birlikte esnafımıza bir yük daha bindi. Dolar kuru bu aralar sürekli inip çıkıyor. Bildiğiniz gibi rekolte düşüklüğü nedeniyle buğdayı ithal ediyoruz. TMO, bu konuda fırıncı esnafına destek oluyor. Un fiyatları yeniden arttı. Şimdilik ekmeğin fiyatının değişmemesi için elimizden geldiği kadar mücadele ediyoruz" dedi.

haber denizli yerel haber yerel denizli haberleri haber denizli ekmek zam zam haberleri güncel haberler güncel 2022 zamları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!