Advert

Denizli'de yılbaşı gecesi mekanlar kapalı mı? Yeni alınan kararın detayları nelerdir?

Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında bir araya gelen İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu toplandı. Yılbaşı öncesi eğlence, yemek mekanlarını ve HES Kodu ile ilgili ayrıntılar yeni karar ile beraber açıklandı. Alınan kararda yılbaşı gecesi otel, restoran, eğlence/düğün salonu vb. işletme veya mekanların yemek /canlı müzik gibi organizasyonlar ilçe kaymakamlık, emniyet, jandarma, belediye, sağlık, kültür ve turizm, tarım ve orman... vb. kurumlarımızın personellerinden oluşan ekip ile denetleneceki HES Kosu sorgulamaları yapılacak, usulsüz görülen her türlü tehdit edici davranış için işlem yapılacağı açıklandı. Yılbaşı gecesi her hangi bir yerin kapalı olmayacağı ama sıkı denetim uygulanacağı aktarıldı.

Denizli'de yılbaşı gecesi mekanlar kapalı mı? Yeni alınan kararın detayları nelerdir?

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine göre, Vali Ali Fuat ATİK başkanlığında, COVID-19 tedbirleri hususunda olağanüstü toplantısında alınan yeni kararlar açıklandı.

Buna göre: 16.03.2020’den bu yana 4. nolu kararı ile faaliyeti durdurulan hayat evinin açılmasına yönelik teklif reddedildi.

Yılbaşı gecesi otel, restoran, eğlence/düğün salonu vb. işletme veya mekanların yemek /canlı müzik gibi organizasyonların yapılması nedeni ile kalabalık olacağı öngörüldüğünden;

· Bu işletmelere girişlerde HES kodu uygulamasının tüm çalışan ve müşteriler için titizlikle uygulanmasına, HES kodu riskli olanların işletmeye alınmasına kesinlikle müsaade edilmemesine;

· Riskli kişi tespit edildiğinde durumun güvenlik güçlerine derhal haber verilmesine, · İşletme sahibinin bütün bu tedbirlerin alınması ve uygulamasından sorumlu tutulacağına,

· Yılbaşı gecesi özellikle eğlence mekanlarında veya kalabalık olabileceği düşünülen işletmelerde ilgili ilçenin Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma, Belediye, Sağlık, Kültür ve Turizm, Tarım ve Orman... vb. kurumlarımızın personellerinden oluşan denetim ekipleri tarafından sık sık denetimler yapılmasına, işletme/mekan sahiplerinin ve vatandaşların tedbirlere uyma hususunda uyarılmasına, tedbir ihlali tespit edildiğinde derhal işlem tesis edilmesine, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliğiyle karar verilmiştir.

Yılbaşı gecesi herhangi bir yerin kapatılması söz konusu olmazken, Covit-19 tedbirleri sağlanmayan işletme ve kişiler güvenlik kuvvetleri tarafından işlem yapılacak, denetimlerin de o gece sık olacağı aktarıldı.

haber denizli yerel covit-19 haber denizli denizli haber yerel haber korona virüs tedbirler yılbaşı gecesi yılbaşı yılbaşında eğlence mekanları kapalı mı olacak?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
2 çocuk babası adam beyin tümörüne yenildi!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!
Anayolda 8 araç kaza yaptı! 2 kişi hafif derecede yaralandı!