Advert

3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!

Milli Eğitim Bakanlığınca 2020 yılından itibaren her sınıf seviyesinden çalışma soruları, örnek sorular, beceri temelli sorular şeklinde yardımcı kaynaklar öğrenci ve öğretmenelerin faydalanması için yayımlanıyor.

3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!

İlimizde bu çalışmalar Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezince yapılıyor.

Ölçme Değerlendirme Merkezi soru yazma komisyonunda gönüllü olarak görev yapan otuz altı sınıf öğretmeni hazırladıkları sorulardan İlkokul Üçüncü Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı’nı oluşturdular.

56 sorudan oluşan Türkçe Çalışma Kitabındaki sorular hedeflenen kazanımlarına uygun, eşleştirme, boşluk doldurma ve açık uçlu gibi öğrencilerin öğrenirken eğleneceği farklı soru türlerinden oluşmaktadır.

Çalışma kitabına öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz elektronik ortamda e-kitap şeklinde veya indirip çıktı alarak faydalanabileceklerdir.

Bu çalışmanın temel amacı, öğretmenlerimizin özellikle biçimlendirici değerlendirme kapasitelerini arttırmak ve dezavantajlı öğrenciler de dâhil olmak üzere bütün öğrencilerimizin gelişimlerine daha bütüncül destek olabilmektir. Bu amaç kapsamında, biçimlendirici değerlendirme konusunda öğretmenlerimize kılavuzluk/rehberlik edecek Türkçe Çalışma Kitabı ortaya konulmuştur.

Öğrenciler Türkçe Çalışma Kitabına; 

E-Kitap adresi: http://meb.ai/eavMKU

İndirme adresi: http://meb.ai/KKYAu1

Kare Kod: 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOSTEKLİ ÖĞRENCİLERE HOBİ BAHÇESİYLE, ÇEVRE BİLİNCİ KAZANDIRILIYOR!
DOSTEKLİ ÖĞRENCİLERE HOBİ BAHÇESİYLE, ÇEVRE BİLİNCİ KAZANDIRILIYOR!
Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı!
Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı!