Advert

Tırmanma Şampiyonası'nın Son Ayağı Buharkent'te Yapıldı!

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Buharkent Belediyesi’nin iş birliği ile düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6’ncı ve son ayağı olan ’Buharkent Tırmanma Yarışı’ dün yapıldı.

Tırmanma Şampiyonası'nın Son Ayağı Buharkent'te Yapıldı!

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6’ncı ve son ayağı,  Aydın'ın Buharkent ilçesinde Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından Buharkent Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlendi. Büyük heyecana ve renkli görüntülere sahne olan organizasyona Türkiye’nin çeşitli illerinden çok sayıda sporcu katıldı. 

İdari ve teknik kontrollerin yapılmasının ardından 21 Kasım Pazar günü düzenlenecek olan yarışlar için Buharkent Meydanı’nda 20 Kasım'da seremonik start verildi. Buharkent'li vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tırmanma yarışı da büyük heyecana sahne oldu. Buharkent'e bağlı Kayaburun Mahallesi üzerinden verilen startla birlikte tırmanma yarışı da başlamış oldu. Kayaburun-Ericek yolu üzerinde gerçekleştirilen yarışı izlemek isteyen vatandaşlar da yarış saatinden önce izleme noktalarında yerini alarak heyecana ortak oldu. 

Yarışmaya katılan sürücüler ise Buharkent'e geldikleri andan itibaren gösterilen yoğun ilgiden dolayı çok memnun kaldıklarını dile getirdi ve parkurun da kendileri açısından çok iyi olduklarını belirtti. Tırmanma yarışının ardından en iyi tur zamanını yapan isim Bahadır Sevinç oldu. Dereceye girenlere ödülleri Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol tarafından takdim edildi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
Tarihlerinde ilk kez
Tarihlerinde ilk kez "Kadına Karşı Şiddetle Mücadele" maçında karşı karşıya gelecekler!