Advert

2021 YILININ İKİNCİ YENİDOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI UYGULAYICI EĞİTİMİ BAŞLADI!

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonunda, Denizli'de doğumda oluşabilecek yeni doğan ölümlerinin en aza indirilmesi noktasında önemli bir yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programının (NRP) 2021 yılı ikinci eğitimleri düzenleniyor.

2021 YILININ İKİNCİ YENİDOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI UYGULAYICI EĞİTİMİ BAŞLADI!

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Halk Sağlığı Başkanlığımız Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi koordinasyonunda 3 gün sürecek ve 3 grup halinde düzenlenen eğitim programına kamu, özel ve Pamukkale Üniversitesi hastaneleri ve 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği’nde görevli 6 uzman doktor, 8 hekim  ve 49 ebe, hemşire, ATT, AABT ile anestezi teknisyeninden oluşan toplam 63 sağlık çalışanı katılıyor. Kurs sorumluluğunu İzmir Dr. Behçet UZ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden Doç. Dr. İlker Günay’ın yürüttüğü eğitimlerde;  İzmir  ve Konya İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Pamukkale Üniversitesi’nde görevli NRP eğitimcileri tarafından yeni doğanda en uygun güncel yaklaşımlar ve uygulamalar katılımcılara aktarılacak.

Eğitim programının açılış konuşmasını gerçekleştiren  Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Berna Öztürk; İlimizde 2000 yılından bu yana NRP uygulayıcı ve güncelleme eğitimlerinin gerçekleştirildiğini söyleyerek yeni doğana bağlı ölümlerin önlenmesi amacıyla düzenlenen bu eğitimin öneminden söz etti. Öztürk, eğitim organizasyonunda görev alan başta il dışından gelen eğitim ekibine ve tüm eğitimcilere teşekkür ederek kursiyerlere de başarılar diledi.

Kurs Sorumlusu Doç. Dr. İlker Günay da eğitim süreci ve ele alınacak konular hakkında katılımcılara bilgi verdi. Grup modülü şeklinde 3 gün devam edecek olan uygulamalı eğitim programı sonunda başarılı olan kursiyerlere düzenlenecek törenle sertifikaları verilecek.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!