Advert

Uyuşturucuya karşı sporla mücadele başlatan ilçe SPOR KENTİ OLUYOR!

Denizli’nin Çal Belediyesi, gençleri uyuşturucu başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için 2014 yılında başlattığı kampanyayı etkili bir şekilde sürdürüyor. İlçede 3 ay içerisinde gençlik merkezi, nizami ölçülerde sentetik futbol sahası, 6 halı saha, 10 basketbol potası daha hizmete girecek. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Spora ve gençliğe yaptığımız yatırımlarla amacımız sağlıklı bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak. Kötü alışkanlıkların illetinden bir gencimizi bile kurtarsak, bunun bedeli parayla pulla ölçülmez” dedi.

Uyuşturucuya karşı sporla mücadele başlatan ilçe SPOR KENTİ OLUYOR!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, geçtiğimiz Mart ayında Çal Belediyesi’nin spor tesisleri yapması için hibede bulundu. Bu günkü değeriyle 5 milyon TL’lik hibeyi kullanım hakkını alan belediye, geçtiğimiz günlerde spor tesisleri için ihaleye çıktı. İhaleyi alan firma, tesislerin yapımına devam ediyor ve 3 ay içerisinde hepsinin bitirilip, Çal Belediyesi’ne devredileceğini açıkladı.

BAŞKAN, “KÖTÜLÜKLERİN PANZEHİRİ SPORDUR”

Başkan Fethi Akcan, yapılacak olan spor tesislerinin yanında mevcut ilçe stadının zemininin yenileneceğini ve çevre düzenlemesinin de yapılacağını söyledi. Akcan, “Bizim spora yaptığımız yatırımları geçmişte eleştirenler oldu. Bu söylentilere kulak asmadık. Bizim için bir gencimizi bile kötü alışkanlıkların illetinden kurtarmak dünyalara bedel. Kötü alışkanlıkların panzehiri spordur. Şu anda ilçemizde 6 halı saha ile bir futbol sahası, tenis kortu var. Yakında tesislerimizin sayısı artacak. Gençlik Merkezi’nde konferans salonu, çok amaçlı salonlar, eğlence merkezi ve derslikler de olacak. Spor ayrıca toplumu birleştirir ve rehabilite eder. Çal’da sporun toplumun her kesimine yayılması için de çabalıyoruz. İnsanlarımız spor yapsın. Doğal güzellikler içinde yürüyüş yollarımız da mevcuttur. İlçemize yeni tesislerin kazandırılmasında emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanı ve diğer yetkililere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!