Advert

Dayakçı futbolcu kulüpten kovuldu!

Denizli'de maç esnasında Değirmenönüspor'un oyuncularından Doğukan Kesikbaş pas atmama nedeni ile takım arkadaşını tüm seyircilerin gözü önünde dövmüştü. Kesikbaş'ın bu olayından sonra kulüple ilişkisi kesildiği açıklandı.

Dayakçı futbolcu kulüpten kovuldu!

Denizli Süper Lig A Grubu 4. haftasında Değirmenönüspor ve Buldan Belediyespor arasındaki maçta 87. dakikada Denizli spor camiasını şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Değirmenönüspor takımından Doğukan Kesikbaş ve Mehmet Berke Atalay arasında tansiyon aniden yükseldi. Pas atmama konusunda çıkan sözlü tartışma bir anda fiziksel şiddete dönüştü. İtişme esnasında Mehmet Berke Atalay yere düşmesi ile Kesikbaş takım arkadaşını yerde tekmeledi. Seyircilerin önünde kavga eden ikiliyi yine takım arkadaşları ayırdı. Olaya emniyet güçleri, yedek oyuncular ve teknik heyeti de dahil oldu. Maçta oyuncular kırmızı kart alırken tartışma soyunma odasında devam etmişti. Olayın ardından Değirmenönüspor Yönetim Kurulu acilen toplantı yaparak konuyu değerlendirdi. Toplantı sonunda Doğukan Kesikbaş'ın takım ile ilişkisi kesildiği açıklandı. 

“Bizim kulüpte terbiyesiz, ahlaksız futbolcu olamaz”

Kulüp başkanı Ahmet Soyel olaya ilişkin “Aslında bu konuda söylenecek pek bir şey yok Ben ahlaksız futbolcuyu sevmiyorum. Bizim kulüpte terbiyesiz, ahlaksız futbolcu olamaz. Ne rakibe ne takım arkadaşlarına böyle bir şey yapmasını kabul etmemiz mümkün değil. Değirmenönüspor’u kurduğumuz günden bugüne kadar hep şunu söylüyoruz; ‘Arkadaşlar düzgün olalım, arkadaşlar örnek olalım.’ Ben kendi açımdan baktığımda bu olay bana çok büyük rahatsızlık veriyor. Spor bu olmamalı. Ama oldu tabi böyle bir olay. Olmuş olan bir işe de söylenecek bir şeyimiz yok. Onun için artık bundan sonraki süreçte takım kaptanları ile görüştük. Böyle bir şey tekrar edildiğinde daha sıkıntılı şeyler olacağını arkadaşlar biliyor. Herhalde bundan sonra daha düzgün hareketler yaparak yollarına devam ederler diye düşünüyorum. Kulüp olarak yönetim kurulu kararı gereği olaya karışan futbolcunun ilişiğini kestik. Kesinlikle bir daha Değirmenönüspor’un kapısının önünden dahi geçme durumu olmayacaktır. Denizli’de bu futbolcuyu oynatmak isteyen kulüp varsa da gelsinler evraklarını verelim, alsınlar oynatsınlar. Bu futbolcu bu hareketi ile Değirmenönüspor’a büyük zararlar vermiştir. Keşke bunlar olmasaydı, konuşulmasaydı. Yönetim kurulundaki arkadaşlar zaten bu kişinin kesinlikle durmaması gerektiği konusunda hemfikirler. Bu nedenle kulüpten gönderilme kararını oy birliği ile verdik. Zaten kesinlikle böyle bir futbolcuyu kulüpte tutmamız söz konusu değil” dedi. İstenmeyen bir durumla karşı karşıya kaldıkları için çok üzgün olduklarını dile getirdiler.

 Teknik Sorumlu Ruhi Eryılmaz ise şöyle konuştu, “Bu işe karışan futbolcumuzun cezası verildi. Kulüp ile ilişiği kesildi. İstenmeyen durum onun sayesinde yaşandı. Bir daha yeşil sahalarda görmek istemediğimiz olaylar ile karşılaşılmasını istemiyoruz. İnşallah bir daha böyle olaylar yaşanmasın. Biz de kaldığımız yerden genç oyuncularımızla birlikte devam edeceğiz. İnşallah Değirmenönüspor’a hak ettiği, özlediği başarıları yaşatacağız” diyerek üzüntüsünü anlattı. 

değirmenonuspor denizli buldan belediyespor haber güncel spor futbol darp yerel haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!