Advert

Meslek Lisesi Diploma Telafi Eğitimi Programı Kapsamında İlk Diplomalar Verildi!

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren çerçeve öğretim programı hazırlanarak Meslek Lisesi diploma telafi eğitimi programı uygulanmaya başlandı.

Meslek Lisesi Diploma Telafi Eğitimi Programı Kapsamında İlk Diplomalar Verildi!

Bu kapsamda İlimiz Merkezefendi Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezinde MEB diploma telafi programı dahilinde lise diploması ve ustalık belgesi olan kişilerin de başvuruları alınarak ön şartı sağlayan adaylar Meslek Lisesi Diploması almaya hak kazandı.

Meslek Lisesi mezunu olma hakkı kazanan vatandaşlar diplomalarını İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’den aldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleştirilen programa Şube Müdürü Mahmut Gürhan, Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Ali Baran, okul yöneticileri ve Meslek Lisesi Diploması almaya hak kazanan vatandaşlar katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “Örgün eğitimde olduğu gibi yaygın eğitimde de günümüz şartları doğrultusunda eğitim programları bakanlığımızca güncel ve canlı tutulmaktadır. Bunun en güzel örneklerinden birisi de bugün gerçekleştirdiğimiz diploma törenidir. Bakanlığımızın diploma telafi programı dahilinde lise diploması ve ustalık belgesi olan vatandaşlarımız kurumumuza başvurarak doğrudan meslek lisesi diploması almaya hak kazandılar. Bu kapsamda 11 vatandaşımıza Meslek Lisesi Diploması veriyoruz.

Yine bakanlığımızın ortaokul mezunu ve ustalık belgesi sahibi olan kişilere yönelik diploma telafi programı kapsamında 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 176 kişi Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezimizde iki yıl sürecek olan Diploma Telafi Programına başladı. Bu eğitim öğretim yılı sonunda başarı gösterenler meslek lisesi diploması almaya hak kazanarak Meslek Lisesi Diplomalarını alacaklar” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasının ardından diploma almaya hak kazanan vatandaşlara Meslek Lisesi Diplomalarını verdi.

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan son düzenlemelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren mesleki eğitim merkezlerine kayıt olan tüm çırak öğrenciler, eğitim sürelerinin sonunda başarılı olmaları halinde Ustalık Belgesi ile Meslek Lisesi Diploması almaya hak kazanacaklar. Bu yeni sistemin ilk mezunları da 2023 yılı Haziran ayı itibariyle diplomalarını alacaklar.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
Tarihlerinde ilk kez
Tarihlerinde ilk kez "Kadına Karşı Şiddetle Mücadele" maçında karşı karşıya gelecekler!