Advert

Çameli'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Fener Alayı etkinliği düzenlendi!

Çameli Kaymakamlığı ile Çameli Belediyesinin organize ettiği “Fener Alayı” etkinliği vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Çameli Emniyet Amirliği önünde toplanan yüzlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleleri ile birlikte Emniyet Amirliği , Cumhuriyet Caddesini takip eden yürüyüş Saat Kulesi 'nde son buldu sona buldu.

Çameli'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Fener Alayı etkinliği düzenlendi!

Başkan Arslan Bin bir emekle kurulan Cumhuriyetimizin 98’nci yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşadıklarını söyledi. Aziz milletimiz, tarih boyunca istiklal ve istikbaline kast eden tüm saldırıları dünyada eşi görülmemiş mücadelelerle bertaraf ettiğini “Canından aziz bildiği vatanı ve bayrağı uğrunda nice şanlı zaferlere imza atmıştır. Malazgirt’te, Kut’ül-Amare’de, Çanakkale’de ve 15 Temmuz’da kazandığımız zaferler bunun en açık ispatıdır. Kahraman ecdadımızın cansiperane mücadelesi sonucu cumhuriyetle taçlandırdığımız istiklal harbi de bu zaferlerden birisidir. İlkelerimizden ödün vermeden bağımsız bir topluluk olarak hayatımızı sürdürmek milletçe kadim şiarımızdır. Doğduğundan beridir istiklale âşık olan böylesine onurlu bir milletin mensubu olmakla ne kadar iftihar etsek azdır. Bugün, bin bir emekle kurulan Cumhuriyetimizin 98’inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz" dedi.

Fener Alayı yürüyüşüne Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün ,Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ,Çameli Emniyet Amiri Vk. Volkan Mıdık ,Çameli Jandarma Komutanı Resul Bulut ,ilçe Protokolü siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!