Advert

Sarayköy'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı!

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılında, yurdun dört bir tarafında kutlama etkinlikleri yaşandı. Sarayköy İlçesi'nde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Törene katılan öğrenciler ve veliler başta olmak üzere heyecanlı ve coşkulu bir kutlama gerçekleştirildi.

Sarayköy'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı!

Bundan tam 98 yıl önce, tarihler 29 Ekim 1923'ü gösterdiğinde kuruldu Cumhuriyet. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri yurdun dört bir yanında kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti'nin 98. kuruluş yıldönümü Sarayköy'de görkemli bir törenle kutlandı. Sarayköy İlçe Stadyumu'nda gerçekleştirilen programa katılan okullar, hazırladıkları gösterilerle ve şiirlerle velilerden ve katılımcılardan büyük alkış topladı. 

Sarayköy İlçe Kaymakamı Celalettin Cantürk ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, törene katılan okulların ve velilerin bayramını kutladıktan sonra 1 daikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. İlçe Kaymakamı Cantürk, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili  konuşmasını okuduktan sonra Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi'nin zeybek oyunu gösterisi ile programa devam edildi. Büyük alkış toplayan zeybek ekibi vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirlerin okunmasının ardından çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Tüm okulların katılımıyla resmi geçit töreni yapıldı ve tören sona erdi. Törene katılan öğrenciler ve veliler başta olmak üzere 29 Ekim coşkusu Sarayköy'de yaşanmış oldu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!