Advert

2021 Yılı Bölge (Denizli, Aydın, Muğla) ASKOM Toplantısı Denizli'de gerçekleştirildi!

2021 yılı Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Aydın ve Muğla İl Sağlık Müdürlüklerinin katılımıyla Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

2021 Yılı Bölge (Denizli, Aydın, Muğla) ASKOM Toplantısı Denizli'de gerçekleştirildi!

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ün başkanlık ettiği toplantıya, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, Denizli, Muğla ve Aydın illerinin İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri, Sağlık Hizmetleri ile Halk Sağlığı Hizmetleri başkan ve başkan yardımcıları, İl ve ilçe hastaneleri Başhekimleri, Üniversite hastaneleri Başhekim ve Acil Sorumlu Başhekim Yardımcıları, İl Ambulans Servisi Başhekimleri katıldı.

Açılış konuşmasında Denizli İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen ASKOM toplantısına katılımlarından dolayı Denizli, Aydın ve Muğla illerinden gelen ekiplere teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, toplantının; Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumu ile ilgili sorunların çözümüne yönelik ortak akıl oluşturmak, bölgedeki iller arasındaki acil sağlık hizmeti ile ilgili sorunları ele almak ve çözüme kavuşturmak adına önemli olduğunu söyledi.

Daha sonra Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mesut Düzelli’nin sunum yaptığı toplantıda; Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmet sunumunda bölgede karşılaşılan sorunlar, sağlık tesisleri ve iller arası hasta sevkleri, primer vaka redleri, İlk yardım eğitimlerinin arttırılması, Komuta Kontrol merkezinin hizmet sunumunun iyileştirilmesi, özellikli hasta sevkleri gibi konular değerlendirilip fikir alışverişinde bulunuldu.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!