Advert

GESİFED tarafından Cumhuriyet Kutlamasının 5.'si Laodikeia'da düzenlendi!

GESİFED tarafından Cumhuriyet Kutlamasının 5.'si Laodikeia'da düzenlendi!

Büyük Türkiye Orkestrası’nın Cumhuriyet Temalı Konseri ile kutlanan etkinlikte Destan Dans Ve Sanat Merkezi Halk Dansları Topluluğu özel koreografileri ile eşlik etti. Kutlamaya Denizli Valisi Sayın Ali Fuat Atik ile eşi, 27. Dönem Denizli Milletvekili ve CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Piyade Albay Cengiz Güven, Denizli Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Merkezefendi Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı İbrahim Kısac, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, GESİFED Kurucu Başkanı Mehmet Salih Başöz, GESİFED Geçmiş Dönem Başkanları Ahmet Yavuzçehre ile Gültekin Okay Salgar katıldı.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin; “Cumhuriyetimizin kurucusu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, milletimize bıraktığı eşsiz bir hediye olan Cumhuriyetin ilan edilmesinin 98. Yılında GESİFED olarak birlikte kutlamanın verdiği mutluk ve coşku içerisindeyiz. Türkiye için sadece bir yönetim şekli olmayan Cumhuriyet, tarihimizin en geniş çağdaşlaşma hamlesidir. Getirdiği yenilikler ve kolaylıklarla Türk milletinin ufkunu genişletmiştir. Cumhuriyeti ayakta tutan kuvvet milletin gücü, iradesi ve vatanına olan bağlılığıdır. Cumhuriyetin temel hedefi halkına sahip çıkan, ülkesini koruyan, görevlerini yerine getiren üretken bireyleri topluma kazandırarak daha ileri seviyelere çağdaş uygarlığa getirmek olmuştur. Bizler, Cumhuriyetimizi korudukça ona bağlı inançlarımızla yaşadıkça millet olarak, GESİFED olarak daha nice Cumhuriyet Bayramları kutlayacağız. Türk milleti bu günlere gelinen yolları unutmayarak ülkesine, cumhuriyete sımsıkı sarılacaktır. .” diyerek konuşmasına başladı. Konuşmasında GESİFED Yönetim Kurulu Üyelerine, GESİFED üyesi dernek başkanlarına, Geçmiş Dönem Başkanlarına, Cumhuriyet Kutlaması Komitesine ve bu organizasyonu gerçekleştirmek için emek harcayan herkese teşekkür etti.

Konuşma sonrasında Ana Sponsor Anademir İnşaat Firması’na, Gümüş Sponsor Bahçeşehir Koleji’ne, Bronz Sponsor olan; Artepera, Bianca Capelli, Cottonbox, Özel Ege Sümer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Lezita, Mobiliz-Erikoğlu Mühendislik, Sadık Grubu, Urhan Gayrimenkul, Yavuzçehre Tekstil’e ve ardından Çözüm Ortağı; Event Company ile Fellow Company’e, Medya Sponsoru DRT TV’ye teşekkür plaketleri sunuldu.

Etkinlik Medya Sponsoru olan DRT TV tarafından canlı olarak yayınlandı. 26 Ekim 2021 Salı günü 15:05’de ve 29 Ekim 2021 Cuma günü de 15:05'de Cumhuriyet Konseri DRT TV’de tekrar yayınlanacaktır.

Program sonunda Sayın Valimiz ile eşleri Büyük Türkiye Orkestrası’na, GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin Laodikeia Kazı Başkanı Sayın Prof.Dr. Celal Şimşek’e birer teşekkür çiçeği sundu.

Oktay Mersin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!