Advert

Cindere Barajı'nda kuraklık alarmı!

Denizli'de bulunan Cindere Barajı'nda su seviyesinin yüzde 31'e kadar düşmesi kuraklık alarmını da beraberinde getirdi. Denizli'nin ve bölgenin en büyük barajlarından biri olarak bilinen Cindere Barajı'nın tarımsal sulamada önemli rolü olması endişeye yol açtı.

Cindere Barajı'nda kuraklık alarmı!

Edinilen bilgilere göre, Denizli'nin ve bölgenin en büyük barajlarından biri olarak görülen Cindere Barajı kuraklık alarmı ile karşı karşıya. Denizli'nin Güney İlçesi'nde bulunan barajda su seviyesinin yüzde 31'e kadar düşmesi paniğe yol açtı.

Türkiye'de yaşanan küresel iklim değişikliğinden dolayı barajlar ve göletler kuraklık alarmıyla karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz yaz aylarında yaşanan kuraklık sebebiyle bölgenin en büyük ve önemli sulama kaynağı Büyük Menderes Nehri tarihinde ilk kez kurumuştu. Bu kez de Cindere Barajı için alarm çalmaya başladı. Cindere Barajındaki kuraklık gözle görülür seviyeye düştü. Bölgenin en önemli tarımsal sulama kaynağı olan barajdaki suyun düşüşe geçmesi başta çiftçiler olmak üzere birçok kişi tarafından endişeye yol açtı. 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!