Advert

Geçirdiği kalp krizi Denizlili yazarı hayattan kopardı!

57 yaşındaki Denizlili yazar ve çevirmen Nafer Ermiş, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Ölüm haberini alan yakınları büyük üzüntü yaşadı. Denizlili yazar çok sayıda çeviriye de imza atan biri olarak biliniyordu.

Geçirdiği kalp krizi Denizlili yazarı hayattan kopardı!

Edinilen bilgilere göre Denizlili yazar Nafer Ermiş geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 57 yaşındaki yazarın ölümünü Şair Sedat Balun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Paylaşımında, " Değerli dostum; yazar-çevirmen Nafer Ermiş kalp krizi geçirerek ölmüş! çok, çok üzüldüm, tarifsiz! popüler kültür ve bilgelik arasında içerikler üreten, twitterda üslûp belirleyen bambaşka bir değerdi. iyi bir aşçıydı, güzel bir dost, mizah ustası, yazar, çevirmen vesaire vesaire izini bıraktı ve gitti! seni tanımak ne güzeldi be Nafer! huzur içinde yat! " ifadelerini kullandı. 

1964 Denizli doğumlu yazar birçok çeviriye de imza attı. Özellikle Stefan Zweig, Franz Kafka gibi çok sayıda yazarlı da Türkçeye kazandırdı. 57 yaşındaki yazar Tarabya Çeviri Ödülü'ne de layık görülmüştü. 

Çallı Yazar Ermiş'in cenazesi İstanbul'da Poyraz mezarlığına defnedildi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!