Advert

Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!

Mesleki eğitimde yaşanan dönüşüm ve gelişimin ilimizde mesleki eğitim veren okulların tüm alanlarında daha da hızlanması için ilimizde mesleki eğitim veren 50 meslek lisesi bünyesindeki 30 meslek alanında; okul, üniversite ve sektör iş birliğinde mesleki eğitim çalıştayları düzenleniyor.

Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!

Güçlü Türkiye için Sektör ve Okullarımız Mesleki Eğitim Çalıştaylarında Buluşuyor adı altında yapılan çalıştayların ikincisi “Matbaa” alanında gerçekleştirildi.

Merkezefendi İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mahmut Gürhan, İş Adamları MTAL’den 1 alan şefi ve 7 sektör temsilcisi katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında “Bakanlığımızın mesleki eğitimin niteliğinin artırılması noktasında yaptığı önemli çalışmaları sahada sektör temsilcileri ile paylaşmak adına bir araya geldik. Meslek Liselerimiz teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitimlerin de gerçekleştirildiği kurumlarımızdır. Meslek lisesi mezunlarının ara eleman değil aranan eleman olması konusunda gelinen noktayı ve yapabileceklerimizi konuşacağız. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Çocuklarımızı yetiştirmek ve hayata hazırlamakla görevliyiz. Bizim görevimizin yanı sıra sekörün de bu anlamda büyük katkısı ve desteği var. Sektörel anlamda yeni gelişme ve teknolojileri sizlerle birlikte okullarımıza entegre etme şansını yakalıyoruz. Katıldığınız ve mesleki eğitime verdiğiniz katkılardan dolayı çok teşekkür ederim.

İlimizde mesleki eğitim veren okullarımızda alan çeşitliğini günümüz ihtiyaçları doğrultusunda artırmak ve güncellemek istiyoruz. Gerçekleştireceğimiz tüm çalıştaylardaki yegane amacımız; saha ve sektörü bilen bir mesleki eğitim bilinci oluşturarak sektörden gelecek tüm taleplere cevap verebilecek güçlü bir yapı kurmaktır” dedi.

Gün boyu süren çalıştayda; mesleki eğitimin topluma faydaları, yapılan üretimlerle ülke ekonomisine katkısı, öğrencilerin mesleki eğitimlerine ve stajlarına devam ederken istihdamlarının sağlanması adına mezuniyet sonrası istihdam garantili alan/dallar açılmasının planlamaları konuları üzerinde duruldu.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!