Advert

1 günde 1,5 milyar dolar ihracat rekoru kırıldı!

Türkiye, bir günde 1,5 milyar Dolar ihracat yaptı ve yeni bir rekora imza attı. ASKON Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük, bu rekorda emeği olan Denizlili sanayicilere teşekkür ederek daha çok çalışacaklarını ve yeni rekorlar kıracaklarını belirtti.

1 günde 1,5 milyar dolar ihracat rekoru kırıldı!

Türkiye’de büyüme ve ihracat artışı devam ediyor. Korona virüs sonrası normalleşme dönemi ile üretime hız veren firmalar ihracatta her gün çıtayı bir başka seviyeye taşıyor. Sanayide çarklar hızlı bir şekilde dönmeye devam ederken Türkiye, dün yeni bir rekora imza attı. 24 saatte 1,5 milyar Dolarlık ihracat gerçekleştirerek kendi rekorunu bir kez daha kırdı. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İhracatta önemli rol üstlendiklerini söyleyen Başkan Küçük, “Denizli çok önemli bir bölgede yer alıyor. Sanayi’den tekstile, sağlıktan tarıma birçok alan Denizli için gelir kaynağı. Dün 24 saat içerisinde kırılan 1,5 milyar Dolarlık ihracatta çok büyük katma değere sahibiz. Bu nedenle rekorda emeği olan tüm Denizli iş dünyasına teşekkür ederiz. Çarklar dönmeye devam ettikçe yeni rekorlar kıracağımıza inancım tamdır ” dedi.

“ADIMIZI DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Denizli’nin kendini çeviren ekonomi şehri olduğunu söyleyen Başkan Küçük, “Denizli’de hemen hemen tüm ticaret kollarının bulunması çok büyük bir avantaj. Denizli kendini çevirebilen ve iş insanlarının bir arada büyük başarılara imza atabildiği bir şehir. Büyümeye devam edecek ve her fırsatta şehrimizin adını duyurmaya devam edeceğiz” dedi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!