Çevrecilerden Kuraklık Eylemi!

Denizli’nin de yer aldığı dört ilin tarımsal sulamasını sağlayan Büyük Menderes Nehri, en kurak dönemini yaşıyor. Bu soruna dikkat çekmek isteyen çevreciler oturma eylemi yaptı.

Çevrecilerden Kuraklık Eylemi!

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinden çıkarak Uşak, Denizli ve Aydın’dan geçip Ege Denizi’ne dökülen 584 kilometre uzunluğundaki Büyük Menderes Nehri’nin en kurak dönemini yaşadığına dikkat çekmek isteyen Afyonkarahisar, Uşak, Denizli ve Aydınlı çevre dernekleri, oturma eylemi yaparak yetkililerden önlem alınmasını istedi.

Germencik Çevre ve Doğa Derneği’nin (GERÇED) öncülüğüyle 2 ay önce başlatılan imza kampanyasına Denizlili çevre dernekleri de destek verdi. Nehir yatağında buluşan yaklaşık 100 çevreci, burada inceleme yaptıktan sonra ‘Duy Menderes’in çığlığını’, ‘Büyük Menderes Nehri yok oluyor’ ve ‘Menderes Nehri kuruyor, su olmazsa yaşam olmaz’ yazılı pankartları asıp bir süre oturma eylemi yaptı.

Çevreciler, kampanya kapsamında toplanan imzaları Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunarak Su Yasası’nın çıkarılmasını talep edileceklerini belirtti. Büyük Menderes Nehri için yazılan şiirleri de okuyan çevreciler daha sonra bölgeden ayrıldı.

Denizli Aydın Afyonkarahisar Uşak Büyük Menderes Nehri kuraklık oturma eylemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedavileri Tamamlanan Deniz Kaplumbağaları Deniz ile Buluşturuldu!
Tedavileri Tamamlanan Deniz Kaplumbağaları Deniz ile Buluşturuldu!
Denizli'de ceviz hasadı başladı!
Denizli'de ceviz hasadı başladı!