Advert

DENİZLİ İŞKUR, MESLEK SEÇİMİNDE UYGULADIĞI TESTLERLE ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLUYOR!

Denizli İŞKUR meslek seçme aşamasındaki gençlere yönelik, öğrencilerin yetenek, kişilik ve mesleki eğiliminin tespit edilmesi amacıyla, İş ve Meslek Danışmanlarınca uygulanmak üzere Mesleki Yönelim Test Bataryası (MYTB) hizmeti vermeye başladı.

DENİZLİ İŞKUR, MESLEK SEÇİMİNDE UYGULADIĞI TESTLERLE ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLUYOR!

Bölüm seçme veya bölüm değiştirme aşamasında yardımcı olabilecek Mesleki Yönelim Test Bataryası ile öğrencilerin doğru mesleğe yönlendirilerek iş gücü piyasasına daha verimli ve işini severek yapan bireyler kazandırılması hedefleniyor. Bu kapsamda, Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip lisesinde öğrenim gören 11. ve 12. Sınıfta olan 140 öğrenciye Denizli İŞKUR tarafından Mesleki Yönelim Batarya Testi uygulandı.

İŞKUR Mesleki Yönelim Test Bataryası, bilimsel açıdan geçerliliği ve güvenirliği araştırmalarla kanıtlanmış “Genel Yetenek, Mesleki Eğilim ve Mesleki Kişilik” testlerinden oluşmakta.

Bu test, bireylerin farklı meslekleri ve kendi kişisel özelliklerini tanımalarını ve kendileri için en uygun mesleği bulabilmelerini hedeflemekte. Bilgisayar üzerinden yapılan test, kişilerin ilgilerini, yönelimlerini, becerilerini fark ederek geliştirmelerini; böylece mesleki alternatiflerini görerek tercihlerini netleştirmelerine yardımcı olmakta.

Mesleki Yönelim Test Bataryasına, Çalışma ve İş Kurumu il müdürlükleri ve hizmet merkezlerinin yanı sıra İŞKUR İnternet Şubesi üzerinden veya mytb.iskur.gov.tr adresinden erişebilmekte. Meslek seçme aşamasında veya bölüm değiştirme aşamasında olan öğrenciler, Denizli İŞKUR’a giderek bu ölçme aracını uygulayabilir; sonuçlarını İş ve Meslek Danışmanlarıyla değerlendirebilir.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!