Advert

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü kutladı!

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, öğretmenliğin yeniden toplumun en saygın mesleklerinden birisi olması için çalıştıklarını söyledi.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü kutladı!

Mesajında, eğitim emekçilerinin karşı karşıya kaldıkları sorunlar nedeniyle bugünü buruk bir şekilde kutladıklarını ifade eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, “CHP olarak, öğretmenlik mesleğinin yeniden toplumun en saygın mesleklerinden biri haline getirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Öğretmenlerin sorunlarının her gün biraz daha artıyor olması, eğitimin niteliğini de olumsuz etkilemektedir. Ataması yapılmayan yüzbinlerce öğretmen, sınıflarına, öğrencilerine kavuşmayı beklemektedir. Her gün sınıfa derse giren öğretmenlerin neredeyse tamamı ise ekonomik sorunlarını düşünerek güne başlamaktadır” dedi.

Pandemi döneminde öğretmenlerin, uzaktan eğitim için gerekli olan bilgisayarı edinmekte bile güçlük yaşadıklarını belirten Çavuşoğlu, “AKP iktidarında, eğitim emekçilerinin tamamı yoksulluk sınırının altında maaş almaktadır. Öğretmenler ücretli ve sözleşmeli değil, kadrolu atanmalı, statü, ek gösterge ve ek ders ücretleri iyileştirilmelidir. En kısa zamanda Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılarak öğretmen yetiştirme, ilk atama, yer değiştirme, görevde yükselme, mali ve sosyal haklar gibi öğretmenlikle ilgili tüm konuları bu kanun kapsamında çözüme kavuşturulmalı, özlük hakları bu yasa ile güvence altına alınmalıdır. Bu zor dönemde, zor şartlar altında hizmet vermeye çalışan tüm eğitim emekçilerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
Tarihlerinde ilk kez
Tarihlerinde ilk kez "Kadına Karşı Şiddetle Mücadele" maçında karşı karşıya gelecekler!