Advert

ANNELERİ ÖLÜNCE ÖKSÜZ KALAN 7 YAVRU KURTARILDI!

DENİZLİ’nin Çal ilçesinde anneleri bir otomobil tarafından çarpılan ve ölen 7 sokak köpeği yavrusu, Çal Belediye Zabıtası tarafından kurtarıldı. Başkan Fethi Akcan, “Sürücüler özellikle gece saatlerinde dikkat etsin. Yaban hayvanları ve sokak hayvanları hayatlarını kaybediyor” dedi.

ANNELERİ ÖLÜNCE ÖKSÜZ KALAN 7 YAVRU KURTARILDI!

Dün akşam saat 21.45 sıralarında Akkent mahallesinde 7 yavrusu bulunan bir sokak köpeği, yavrularını emzirmek için yolun karşı tarafına geçerken, bir otomobil tarafından çarpıldı. Yavrularına 3 metre kala yaşamını yitiren sokak köpeğinin ölü bedenini görenler, Çal Belediyesi zabıtasını aradı.

Ekipler, öksüz kalan 7 yavruyu alarak önce süt verdiler. Daha sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’ne giderek yavrularını teslim ettiler. Köpek yavrularının burada sağlık kontrolü yapıldı, mamaları verildi. Hepsinin de hayata tutunmaları sağlandı.

BAŞKANDAN SÜRÜCÜLERE UYARI VAR!

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, 4 Eylül tarihinin Dünya Hayvanlarını Koruma Günü’de olduğunu hatırlattı, sürücülere uyarılarda bulundu. Her sokak hayvanı ya da yaban hayvanının yaşam hakkı olduğunu söyleyen Akcan, “Akşam ve gece saatlerinde sürücülerimiz lütfen hız yapmasın. Mahalleleri birbirine bağlayan yollar başta olmak üzere Çal-Denizli asfaltı üzerinde çok sayıda hayvan telef oluyor. Bu durumda otomobillerde zarar görüp, insanlarımız ekonomik kayba uğruyor. Ender bulunan oklu kipri gibi hayvanlarımızda hız yapan otomobiller tarafından çarpılabiliyor. Sürücülerimiz dikkatli olsunlar” diye konuştu.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Binlerce süt üreticisi yararlanacak!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!
Disiplin İş ve İşlemleri Eğitimi!