MEKANLARA KIŞ DENETİMİ! TEMİZLİK KURALLARINA UYMAYANLARA GEÇİT YOK!

DENİZLİ’nin Çal ilçesinde yaklaşan kış mevsimi nedeniyle kahvehaneler ve kafeler denetim yapıldı. Çal Belediye Zabıtası, İlçe Tarım Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi ve Jandarma ekipleri ilçe genelindeki kafe ve kahvehaneleri denetledi.

MEKANLARA KIŞ DENETİMİ!  TEMİZLİK KURALLARINA UYMAYANLARA GEÇİT YOK!

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, ‘‘Denetimlerde esnaflarımızın çoğunluğunun kurallara uyduğunu gördük kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak, bireyin ve toplumun sağlığına aykırı hareket edenin gözünün yaşına bakılmayacak’’

Ekipler, denetim yaptıkları mekanlarda uyulması gereken kuralları bir kez daha hatırlattı. Kahvehaneler ve kafelerde bulaşık makinasında 65 derecede yıkanması gerektiği anlatıldı. Masa örtülerinin tek kullanımlık olması gerektiği belirtilirken, sürekli kullanılan örtülerin günlük yıkanması gerektiği anlatıldı. Tüm esnafların ve çalışanların hijyen kurallarına uymaları istendi. İşletmelerin girişinde dezenfektan bulundurma zorunluluğu hatırlatıldı.

Yaklaşan kış mevsimi öncesi toplumun çoğunluluğunun kahvehane ve kafelerde zaman geçirdiğini hatırlatan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Temizlik kurallarına uyulması konusunda taviz vermeyeceklerini söyledi. Akcan, ‘‘Denetimlerde işletmelerimizin belirlenen kriterlere genel olarak uydukları gözlendi. Bazı işletmelere küçük uyarılar yapıldı. Tüm dünyada olduğu gibi bizlerde covid-19 salgınında önlemlerimizi almak zorundayız temizlik kurallarına lütfen herkez uysun kurallara göz ardı eden esnafımız olursa gözünün yaşına bakmayacağız hiç kimsenin sağlığı ile oynamaya kimsenin hakkı yoktur’’ diye konuştu.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedavileri Tamamlanan Deniz Kaplumbağaları Deniz ile Buluşturuldu!
Tedavileri Tamamlanan Deniz Kaplumbağaları Deniz ile Buluşturuldu!
Denizli'de ceviz hasadı başladı!
Denizli'de ceviz hasadı başladı!