Denizli’de Erasmus Günleri Devam Ediyor!

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ projeleri hareketlilikleri devam ediyor. Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezinin ortağı olduğu ve 2019 yılında Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + Okul Eğitimi Programı Ana Eylem 2- Stratejik Ortaklıklar (KA 229) faaliyeti kapsamında kabul edilen “Social Values STEM from European Heritage” projesi ortakları Denizli’de bir araya geldi.

Denizli’de Erasmus Günleri Devam Ediyor!

Proje açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Yasin Temel, Mevlüt Şahin, Okul Müdürü Hurşit Çalışkan, Romanya, Portekiz, Polonya ile Macaristan proje ortakları katıldı.

 

Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen proje açılışında katılımcılara piyano, gitar, keman ve tumba eşliğinde müzik dinletisi okul öğretmenleri tarafından yapıldı.

Erasmus+ projesinin detayları hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “2019 yılında Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + Okul Eğitimi Programı Ana Eylem 2- Stratejik Ortaklıklar (KA 229) faaliyeti kapsamında kabul edilen “Social Values STEM from European Heritage” başlıklı proje hayata geçirildi. Proje ortakları Romanya, Portekiz, İtalya, Polonya, Macaristan ve Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezimiz'dir.

Projenin Türkiye ayağında ilimizde Romanya, Portekiz, Polonya ve Macaristan' dan 3 er öğretmeni misafir ediyoruz. İlimizdeki yapacakları çalışmalarda STEM alanında bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacaktır.

Avrupa Birliği projemizde STEM temelli uygulamalar yapılmaktadır. Projenin ilk öğretmen eğitimi toplantısı Portekiz' in Porto şehrinde gerçekleştirildi. Proje kapsamında ilk modül olan STEM' de Matematik konusunda öğretmenler tarafından STEM alanında kullanılmak üzere ders planlarının bulunduğu bir kitap hazırlandı. Projenin ikinci öğretmen eğitimi toplantısı Polonya' nın Gdansk şehrinde gerçekleştirilerek, ikinci modül olan STEM' de Teknoloji ve Mühendislik konusunda öğretmenler tarafından STEM alanında kullanılmak üzere ders planlarının bulunduğu ikinci kitap hazırlandı. İki kitabın da ISBN’li olarak basımı yapıldı.

Proje kapsamında üçüncü öğretmen eğitimi toplantısı içinde bulunduğumuz hafta içerisinde ilimizde gerçekleşecek. Projenin üçüncü modülü olan STEM' de Bilim konusunda katılımcı öğretmenler tarafından STEM alanında kullanılmak üzere ders planlarının bulunduğu bir kitap hazırlanacaktır.

“Social Values STEM from European Heritage” projesisi kapsamında hazırlanan etkinlikler; İtalya, Macaristan ve Romanya' da gerçekleştirilecek kısa dönemli öğrenci değişimi toplantılarında öğrencilerimizle beraber uygulanacaktır. Ayrıca ortak okullarda pilot uygulamalar yapılacaktır.

Misafirlerimiz ilimizde bulundukları zaman zarfında; Pamukkale Üniversitesi İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Teknoloji ve Mühendislik Fakülteleri ve Temiz Enerji Evi ile Kızıldere 3 Jeotermal Enerji Santraline çalışma ziyaretleri gerçekleştirilecekler. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!
Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!
Lütfi Ege Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı!
Lütfi Ege Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı!