Advert

Kale’de Asfalt Çalışmaları Başladı!

Pamukkale Belediyesi, bir mahallenin daha yollarını ilçeye yakışır hale getirdi. Kale Mahallesi’nde başlayan asfalt çalışmalarını inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Yaklaşık 10 bin kişinin kullandığı yolları yeniliyoruz. Kale’ye de layık olduğu hizmetleri getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kale’de Asfalt Çalışmaları Başladı!

Pamukkale Belediyesi, Kale Mahallesi’nde fabrika bölgesinde asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Mahalle Muhtarı Turgut Can, belediyenin mahallelerine büyük önem verdiğini belirterek “Kale mahallesi sakinleri ve sanayicileri adına başkanıma çok teşekkür ediyorum. Buradaki sanayi esnafı mağdur oluyordu. Kale mahallemiz ihracat merkezi olduğu için yollar konusunda çok büyük sıkıntılarımız vardı. Bunu giderdiği için Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’den Allah razı olsun” dedi.

Bölgede hizmet veren iş insanı Ali Taşevli ise “Fabrikalarımızın bulunduğu bölgede yol sorunu yaşıyorduk. Pamukkale Belediye Başkanımızla bu problemleri paylaşma imkanı yakaladık. Avni Başkanımıza sorunlarımızı dinlediği, çözüm bulduğu ve buraya kadar gelip yerinde inceleme yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Burada 40 büyük firma ve yaklaşık 10 bine yakın çalışan var. Hepsinin adına başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

75 BİN METREKARELİK ALAN ASFALTLANIYOR

Çalışmaları yerinde inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kale mahallesinde halkın ihtiyacı olan çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Kale Mahallesinin iç kısımlarında kilit taşı döşemelerini yaptık. Kapalı Pazar Yeri ve Kale Mahallesi Sosyal Tesis ve Çocuk Parkı bu mahallemize yapılan hizmetlerden bazıları. Kale mahallemiz üretimin merkezi konumunda bulunuyor. Burada birçok fabrika üretimine devam ediyor. Bu bölgede yollarla ilgili olan sorunun çözümü konusunda halkımızın talebini yerine getirdik. Pamukkale Belediyesi olarak dedik ki bu üreten kentin, üreten insanlarına, işçisinden işverenine her birisinin yanında olduğumuz göstermemiz gerekiyor. Kale mahallesinde yaklaşık 75 bin metrekarelik alanda asfalt çalışmamız başlamış durumda. Çok kısa sürede de tamamlamayı planlıyoruz. Fabrikaların olduğu mahallemizde yaklaşık 10 bin kişinin kullandığı yolları yeniliyoruz. Tüm mahallelerimizi olduğu gibi Kale’ye de layık olduğu hizmetleri getirmeye devam edeceğiz. Burası yaklaşık 10 km’ye varan bir etap. Birçok yolumuz 20 metreye varan genişlikte. İnşallah bu haliyle Kale Mahallemiz, artık ilçemizin üreten özeliğine de uygun yakışır bir hale gelmiş olacak. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Denizli Pamukkale belediye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
Tarihlerinde ilk kez
Tarihlerinde ilk kez "Kadına Karşı Şiddetle Mücadele" maçında karşı karşıya gelecekler!