Akköy'e FİFA standartlarında stad!

Denizli'nin Pamukkale İlçesi Akköy Mahallesi'nde yapımına başlanan stadın sentetik zeminli olacağı ve FİFA standartlarında yapılacağı bildirildi.

Akköy'e FİFA standartlarında stad!

Denizli'nin Pamukkale İlçesi spor anlamında da önemli çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Son olarak Akköy Mahallesi'nde yapımına başlanan stadın sentetik zeminli olacağı duyrulurken aynı zamanda FİFA standartlarında da olacak olması ilerleyen zamanlarda önemli karşılaşmalara da ev sahipliği yapması bakımından etkili bir rol oynuyor. 

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki stad çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamasında, " Çalışmalarımız tamamlanınca, ilçemiz resmi müsabakaların oynanabileceği bir stat kazanmış olacak. " ifadelerini kullandı. Aynı zamanda spor tesislerinin de önemine vurgu yapan Başkan Örki, " Bu bilinçle 2021 yılı içinde ilçe genelinde birçok spor tesisinin yapımına başlamış olacağız. Bunlardan biri olan Akköy Stadı’nda çalışmalarımız devam ediyor. Hem bu mahallemiz hem de ilçemiz için büyük öneme sahip olan bu stat resmi müsabakaların oynanabileceği hale gelecek. FİFA standartlarına uygun sentetik zeminiyle, modern soyunma odalarıyla, kapalı tribünü ve ışıklandırılmasıyla ilçemize değer katacak bir tesisi Pamukkale’mize kazandırmış olacağız. Bu tesis sayesinde hem gençlerimizin spor yapmasına katkı sağlamış olacağız hem de bölgeye haraketlilik sağlayacağız. Akköy Stadı ile birlikte ilçemizin farklı noktalarında hayata geçecek projelerle Pamukkale tam bir spor kenti olacak. Tüm spor tesislerimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal Bilimler Liseleri XII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi!
Sosyal Bilimler Liseleri XII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi!
MEB`İN BÜTÇESİ İHTİYAÇLARI KARŞILAMIYOR!
MEB`İN BÜTÇESİ İHTİYAÇLARI KARŞILAMIYOR!