Advert

Denizli’de Oda Başkanı İle İlgili Şok İddia!

Denizli Terziler Konfeksiyoncular Giyim Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Atalay Coza’nın oğlunu oda üzerinden sigortalı göstererek maaş almasını sağladığı iddia edildi. Oda Yönetim Kurulu Üyesi tarafından ortaya atılan iddia ile ilgili Başkan Coza hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Denizli’de Oda Başkanı İle İlgili Şok İddia!

Denizli’de Terziler Konfeksiyoncular Giyim Sanatkarları Esnaf Odası Yönetim Kurulu üyesi Güngör Sarıca, Oda Başkanı Atalay Coza ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Sarıca, iddiası ile ilgili Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak Başkan Coza’nın görevini kötüye kullandığını ileri sürdü.

İddiası ile ilgili açıklamalarda bulunan Sarıca, “"Oda Başkanı Atalay Coza, yasak olmasına rağmen oğlu Halil İbrahim Coza’yı 01.04.2019-30.10.2020 tarihleri arasında 19 ay bilgimiz dışında sigortalı göstermiştir. İlgili Halil İbrahim Coza, belirtilen tarihler arasında odamızda hiç çalışmamıştır. Karar defterini önceden yönetim kuruluna imzalatıp daha sonra kendisi yazıyla ekleme yaptığı için bizim haberimiz olmadı. Oda yönetim kurulu tarafından 26.09.2019  tarihinde ilgili kişinin çıkış kararı alınmasına rağmen yine aynı yöntemle 07.10.2019 kararı iptal ettirmiştir” dedi. Odanın borçlarıyla ilgili de bilgi veren Sarıca, “60 bin TL vergi borcumuz bulunmaktaydı. Oda hizmet aracımız haciz konularak satıldı ve borcumuz kapandı. Sigortaya 66 bin TL borcumuz var. Bu borcun 30 bin TL’si Halil İbrahim Coza’nın sigorta primleridir” ifadesini kullandı. Başkan Coza’nın odanın borçlarına rağmen personel alımı yaparak odayı zarara uğrattığını ifade etti. Sarıca, “Atalay Coza’dan odayı bilinçli bir şekilde zarara uğratmasından görevi ihmal ve suistimal suçlarını işlediğinden dolayı şikayetçiyim” dedi.

Denizli Terziler Odası Atalay Coza sgk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
Denizli İl Jandarma Ekiplerine İlk Yardım Kursu Verildi!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!
3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Yayında!