Şifa deposu üzüm köftesine büyük ilgi!

Denizli’nin meşhur Üzüm Köftesini evinde yapıp satıyor. Birçok faydası bulunan besine yurt dışından da siparişler geliyor.

Şifa deposu üzüm köftesine büyük ilgi!

Denizli'nin Sarayköy ilçesindeki pazarda satılan 'Üzüm Köftesi' adındaki ürün dikkat çekiyor. Satıcısı Nuray Algan Üzüm Köftesini kendisi yaptığını ve birçok şifası olduğunu aktardı. Eylül ayında yapılan Buldan Üzüm Köftesi görenlerde merak uyandırıyor. Eylül ayında kesilen üzümler sıkılarak suyu çıkarılıyor. Çıkan üzüm suyuna pekmez toprağı katılarak bekletiliyor. Çıkan şıra uzun zaman kaynatılıyor. Elde edilen miktara irmik eklenerek pelte olana kadar karıştırılıyor. Kıvamı tutunca tepsiye serilerek güneşe kurumaya bırakılıyor. Tüm işlemlerin ardından isteğe göre dilimlenip beze sarılmış bir şekilde saklanabiliyor. Doğal ve şifa kaynağı olan Üzüm Köftesine yurt dışından da ilgi büyük. 

‘Kendim evde yapıp burada satıyorum. 3 çocuğum var hepsinin doğumunun ardından Üzüm köftesi yedim loğusalığımdan sonra kan değerlerimde ve süt miktarımda hiçbir problem olmadı’ dedi. İştah açıcı, bağışıklık sistemini güçlendiren ve A vitamini ile anti kanser özelliği bulunmakta. Kilosunun 40 TL olduğunu söyleyen Algan ilgiden memnun.  

 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal Bilimler Liseleri XII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi!
Sosyal Bilimler Liseleri XII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi!
MEB`İN BÜTÇESİ İHTİYAÇLARI KARŞILAMIYOR!
MEB`İN BÜTÇESİ İHTİYAÇLARI KARŞILAMIYOR!