Sarayköy'de pazar fiyatları isyan ettirdi

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde kurulan pazardaki fiyatlara vatandaş isyan etti. Halkın sadece sebze meyve değil aynı zamanda et, süt ve süt ürünlerinin fiyatlarına da dur denmesi gerektiği aktarıldı.

Sarayköy'de pazar fiyatları isyan ettirdi

Sarayköy'de kurulan pazarda bugün sebze, meyve, et, süt ve süt ürünlerinde ki fiyatlar dudak uçuklattı. Sarayköy'de de satıcı olan bir pazarcı durumu 'Biz 9 liraya alıyoruz 10 liraya satıyoruz. Aldığımdan aşağıya satamam ve aldığım fiyata da satamam öyle nasıl doyuracağım çocuklarımın karnını? Ben bu fasulyeyi kendim ekip biçiyorum kendim topluyorum. Bana maliyeti 9 lira. 10 liraya satıyorum ailemi doyuruyorum. Bu fiyatlar yine iyi, halden alsam daha pahalı olur. Aracı araya girince fiyat artıyor ben hem üreticiyim hem satıcı bu yüzden fiyatlarda bir farklılık yok.' diyerek değerlendirdi. Başka bir tezgah sahibi ise 'Biz halden alıyoruz üzerine bir kaç lira koyuyoruz. Böyle yapmazsak nasıl kazanıcaz?' dedi. 'Fiyatların artışıyla satışlarda düşüş yaşandı mı?' sorusuna ise 'Pandemi sürecinde herkes evdeyken kendilerini yemek yaparak oyaladılar ve akşamları dışarıda yemek yemektense pazardan alıp evde pişirip ailecek yediler bizde tam tersine bir artış oldu. Aşılamalar ile tedbirler biraz gevşetilince bir düşüş yaşandı. Fiyat ne kadar yüksek olursa olsun vatandaş sebze meyve almak zorunda karnını nasıl doyurak?' dedi. Fiyatlarda ki artışın sebebinin aracılar olduğunu söyleyen pazarcılar aynı zamanda bu kötü gidişattan sadece üretici ve tüketicinin zarar ettiğini söylediler. 

Vatandaşlar ise yüksek fiyatların sadece meyve sebzede olmadığını et, süt ve süt ürünlerinde de ciddi artışlar olduğu için alamadıklarını ve öğleden sonra pazar fiyatları azalınca alışveriş yaptıklarını söylediler. Konuyla ilgili çözüm bekledikleri aktarıldı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!
Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!
Lütfi Ege Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı!
Lütfi Ege Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı!