İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANTISI YAPILDI!

İntihar olaylarının önlenmesi ve bu kapsamda yapılan çalışmaların daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonunda İntiharı Önleme İl Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANTISI YAPILDI!
Sağlık Bakanlığı Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı kapsamında, İlimizde intiharı önleme konusunda farkındalık oluşturulması, intiharı önleme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi ve kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla İntiharı Önleme İl Kurulu Toplantısı yapıldı.
Toplantıya Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kemalettin Acar, Psikiyatri Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Gülfizar Varma, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Denizli İl Müftülüğünden temsilciler katıldı.
İlgili kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından sunum gerçekleştirilerek, üye kurumlarla birlikte mevcut durum değerlendirildi.
Önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olan intihar olaylarına ilişkin gerçekleştirilen toplantıda; önleme çalışmaları kapsamında hazırlanan 2021-2023 Denizli İli İntiharla Mücadele İl Eylem Planı kapsamında yapılacak çalışmalar değerlendirildi, hazırlanan il eylem planı kurumların onayına sunuldu.
Toplantı görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.
denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!