Kızılay okullarda eğitime başladı!

Türk Kızılay Denizli Şubesi, Denizli Vildan Koleji öğrencileri ile bir araya gelerek ilk yardım ve sağlıklı yaşam semineri verdi.

Kızılay okullarda eğitime başladı!

Türkiye’de uzaktan eğitime son verdi ve yeniden yüz yüze eğitime kaldığı yerden devam ediyor. Türk Kızılay Denizli Şubesi, Pandemi sürecinden olumsuz etkilenmemek adına, Denizli Vildan Koleji’nde okuyan 1. sınıf öğrencilerine ve sınıf öğrencilerine ilk yardım ve sağlıklı yaşam semineri verdi.

Okul konferans salonundaki eğitime Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Sabah saatlerinde hijyen eğitimi ile başlayan seminerler, öğleden sonra ilk yardım ve sağlıklı yaşam seminerleri ile devam etti. İlk yardım ve sağlıklı yaşama semineri ardından eğitmenler tarafından öğrenci ve öğretmenlerin boy kilo ölçümü yapılıp vücut kitle indeksleri hesaplanıp bilgilendirmelerde bulunuldu.

Türk Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, “3-9 Eylül Halk Sağlığı, Eylül ayının 2. Cumartesi Dünya İlk Yardım Günü olması münasebetiyle bugün Denizli Vildan Koleji lise öğrencileri ve öğretmenlerine İlk yardım ve Sağlıklı Yaşama semineri eğitimcilerimiz tarafından verildi. Geçen yıl pandemi ve yüz yüze eğitimin olmaması nedeniyle bu tür etkinliklerimizi yapamamıştık. Bu yıl hem pandeminin azalması hem de yüz yüze eğitime başlanması nedeniyle etkinliklerimiz okullarımızda başladı. Bu tür eğitim ve seminerlerimizi yıl boyu Denizli’deki okullarımızda vermeye devam edeceğiz” dedi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!
Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!
Lütfi Ege Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı!
Lütfi Ege Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı!