Yüz yüze eğitim başlıyor! Sarayköy'lü minikler heyecanlı!

Eylül ayına girmemiz ile yüz yüze eğitim ne zaman başlayacağına dair sorular yankı uyandırmaya başladı. Yaklaşık 2 senedir online eğitim verilen öğrenciler için okullar ne zaman açılacak?

Yüz yüze eğitim başlıyor! Sarayköy'lü minikler heyecanlı!

Cumhurbaşakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yakın zamanda dikkat çeken açıklama geldi. 2021-2022 eğitim öğretim döneminin başlangıç tarihlerini açıkladı. Açıklamaya göre anaokulu ve ilkokul 1. Sınıf öğrencileri okula uyum süreci için diğer sınıflardan 1 hafta önce, 31 Ağustos 2021tarihinde başlarken diğer sınıflar ve lise ise 6 Eylül tarihinde yüz yüze eğitimlerine kaldıkları yerden devam edecekler.

Sarayköy'lü minikler ve velilerin okulla başlama heyecanı kapladı.

Heyecan Sarayköy’de yaşandı!

2021-2022 eğitim öğretim dönemine başlayacak miniklerin 6 Eylül Pazartesi günü (Bugün) sabah saatlerinde 24 Mayıs İlkokulu önünde heyecan doruklardaydı. Sarayköy’ de bulunan 24 Mayıs İlkokulu kapısının önündeki görüntüler görülmeye değerdi.

1. ve 2. Dönem başlangıç ve bitiş tarihleri nelerdir?

2021-2022 eğitim öğretim yılı için gelen açıklamaya göre anaokulu ve ilkokul 1 sınıf öğrencileri okula uyum süreci için 1 hafta erken 31 Ağustos tarihinde okula başlarken diğer sınıflar 6 Eylül tarihinde başladı. Gelen açıklamanın devamında 2021-2022 eğitim öğretim yılına dair ayrıntılar haberimizin devamında… Birinci dönem 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp, 21 Ocak 2022 tarihinde bitecek. Birinci ve ikinci dönem arası sömestr tatili ise 24 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma günü sona erecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer’in açıklamasında sömestr tatilinin ardından ikinci dönem başlangıç ve bitiş tarihleri ise 7 Şubat 2022 Pazartesi günü başlayıp 17 Haziran 2022 tarihinde biteceği satırları yer aldı. Aynı zamanda pansiyon yatılı okullarda kalan öğrencilerin akademik kariyer ve uyum süreçleri için rehberlik çalışmaları hız kazandığı edinilen bilgiler arasında.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!
Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı!
Lütfi Ege Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı!
Lütfi Ege Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı!