Denizli Vali'si Ali Fuat Atik, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı!

Vali Fuat Atik, " Bazı günler vardır unutulmaz, bazı zamanlar vardır anlatılmaz ve bazı zaferler vardır ki tarih sayfalarına sağmaz. İşte bugün, şanlı tarihimizin bir güneş gibi parladığı Cumhuriyetimizin can suyu, Kurtuluş Savaşı'mızın baş tacı büyük zaferimiz “30 Ağustos Zafer Bayramı”nın 99. yıl dönümünü milletçe kutlamanın mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. "

Denizli Vali'si Ali Fuat Atik, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı!

Denizli Vali'si Ali Fuat Atik, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı! Vali Atik mesajında, " Bugün, tarihi büyük kahramanlıklarla dolu Aziz milletimiz: “Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.” diyen Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kazandığı bu kutlu zaferle, ülkemizin ilelebet hür ve bağımsız olmasının yolunu açmıştır.

Bu zafer, birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece milletimizin varlığından, birliğinden ve bağımsızlığından asla ödün vermeden, birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir güce fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

Çok iyi bilinmelidir ki; dünya var oldukça Türk Milleti; geçmişinden aldığı bu güç ve ilhamla bu kutsal vatanı daha aydınlık, daha müreffeh yarınlara taşıyacak olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, ilelebet yüceltmeye devam edecektir.

Bugün, bu cennet vatanın emanetçisi olarak bizlere düşen görev; dört bir yanı kahraman şehitlerimizin kanıyla sulanmış ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımızı ve Cumhuriyetimizi korumak ve bizden sonraki nesillere güvenli bir şekilde devretmektir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, bu zaferi bizlere armağan eden Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve kanlarıyla bu toprakları sulayarak vatan yapan Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! " ifadelerini kullandı. 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!