TAYLAND, ÇAL’DAN BAĞCILIK VE ŞARAPÇILIK İÇİN DESTEK İSTEDİ!

Tayland’ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Charkrienorrathip Sevikul, büyükelçilikteki çalışma arkadaşlarıyla birlikte Denizli’nin Çal ilçesi Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı ziyaret ederek, “Bağcılık Tayland’da yeni gelişiyor. Şarabı seviyoruz yapmayı bilmiyoruz” dedi. Akcan, eğitim konusunda Çal’ın Tayland’a yardımcı olabileceğini söyledi. Charkrienorrathip, Çal’ı ziyaret etmelerindeki asıl amacın ise, Pazar günü yapılacak olan Koyun Sudan Geçirme Yarışmaları olduğunu söyledi.

TAYLAND, ÇAL’DAN BAĞCILIK VE ŞARAPÇILIK İÇİN DESTEK İSTEDİ!

Uzakdoğu ülkesi Tayland’ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Charkrienorrathip Sevikul, Pazar günü Aşağıseyit Mahallesi’nde yapılacak olan Koyun Sudan Geçirme Yarışmasını izlemek için Çal’a geldi. Sevikul, “Kınalı koyunların yarışını ilginç buldum. Bu önemli etkinlik dünyaya tanıtılmalı ve bu bölge turizme açılmalıdır. Benim ülkemden de bu yarışları izlemeye gelen mutlaka olacaktır” diye konuştu.

Başkan Fethi Akcan’ı makamında ziyaret eden Charkrienorrathip Sevikul, “Koyun yarışlarını ilginç buldum. Haberleri ve görüntülerini takip ettim. Bu nedenle Çal’a geldim. Beni ve çalışma arkadaşlarımı misafir eden Başkan Akcan’a teşekkür ediyorum” diyerek, Başkan Akcan’dan bağcılık ve şarapçılık konusunda destek istedi.

Charkrienorrathip Sevikul, “Tayland’da bağ alanları büyümeye başladı. Şarabı seviyoruz ama yapmayı bilmiyoruz. Bu konuda Çal’ın desteğini bekliyoruz” dedi.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “Çallılar, Azerbaycan’da bağcılık konusunda eğitim veriyor, bağlarını buduyor. Tayland’a eğitim amaçlı ekip gönderebiliriz. Bağcılık ve şarapçılık konusunda Çal’ın uzmanlığı tartışılmaz. Taylandlı misafirlerimizi Koyun Sudan Geçirme Yarışması ve Çoban Bayramı’nda en iyi şekilde ağırlayacağız. Tayland ile iş birliğimizin başlaması ve arttırılması için görüşmeler devam edecek. Talep gelmesi durumunda onlara pekmez, şarap, sirke ihraç edebiliriz” diye konuştu.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi!
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Eğitim Kurumu Yöneticileri ile Bir Araya Geldi!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Eğitim Kurumu Yöneticileri ile Bir Araya Geldi!