Denizli'de yanan bölgeler ağaçlandırılıyor!

Denizli'nin Buldan İlçesi Türlübey Mahallesi ve Tavas'ın Pınarkent Mahallelerinde çıkan orman yangını nedeniyle birçok ağaç kül olmuştu. Yanan bölgeleri ağaçlandırma çalışmaları ekipler tarafından başlatıldı.

Denizli'de yanan bölgeler ağaçlandırılıyor!

Son günlerde ülkemizin dörtbir yanında çıkan orman yangınları nedeniyle birçok ağaç kğl oldu. Denizli'de iki farklı noktada çıkan ve uzun süren uğraşlar sonucunda söndürülen alanda ağaçlandırma çalışmaları başladı. 
Denizli Orman Bölge Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada 'Yanan Ormanlarımızın Ağaçlandırma Projelerine Başladık Denizli Orman Bölge Müdürlüğümüzde Buldan İlçesi Türlübey Mahallesi ve Tavas İlçesi Pınarlık Mahallesi Zeytin yaylası mevkiinde çıkan orman yangınlarının söndürülmesi sonrası  Etüd Proje Başmühendisliğince  ağaçlandırılma projelerine ara vermeden başlandı. Ağaçlandırma sahalarının alan tespiti için İnsansız Hava Aracı (İHA) Drone  ile çekimi yapılan bindirmeli hava fotoğrafları bilgisayar ortamında ortofotoya dönüştürülüyor. Bu sayede yangından zarar gören alanların en doğru ve güncel saha dökümü elde edilerek daha pratik ve sağlıklı projeler yapılırken, yanan orman alanlarının ağaçlandırma çalışmaları da en kısa sürede başlanıyor.' ifadelerine yer verildi. 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!