Denizli'de çıkan yangınlar paniğe yol açtı!

Türkiye Çarşamba gününden itibaren birçok yangın ile mücadele etmeye başladı. Çok sayıda araç, uçak ve ekiplerle birlikte yangın söndürme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Sabah saatlerinde kameralar karşısına geçen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ''38 helikopterle yangınla mücadelemiz sürüyor. Şu anda yangınlarda iyiye gidiş var. Marmaris'te yerleşim yerlerinde tehlike kalmadı" ifadelerine yer verdi. Dün akşam saatlerinde ise Denizli'nin iki ayrı noktasında çıkan yangın ise korkuttu.

Denizli'de çıkan yangınlar paniğe yol açtı!

Türkiye'nin 8 farklı şehrinden peş peşe yangın haberleri geldi. Çıkan yangın sonrasında Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde 3 kişi, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde ise 1 kişi hayatını kaybetti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ''Aktif olan tüm yangınlarda iyiye doğru gidiş var. Yangınların 57'si kontrol altına alındı. Aktif yangınlar Adana, Osmaniye, Antalya. Bu bölgede Hocalar tarafında tüten odaklarımız var. Etrafları çevrili olmadığı için kontrol altında demiyoruz. Mersin'de iyiye gidiş var. Kayseri ve Muğla'da da iyiye gidiş var. Marmaris'teki yangında ufak hasarlar var. Yerleşim yerlerinde şu anda tehdit yok. Tüm yangınlara 3 uçak, 9 İHA, 1 insansız helikopter, 38 helikopter, 680 arazöz, 55 iş makinesi ve tüm kamu kurumlarından 4 binin üzerinde personel ile mücadelelerimize devam ediyoruz. 3 Antalya'da, 1 Muğla'da kayıplarımız var. Bugünler son derece hassas günler.'' ifadelerine yer verdi. 

DENİZLİ'DE YANGIN PANİĞİ!

Ülkenin farklı bölgelerinden yangın haberleri gelirken akşam saatlerinde Denizli'de küçük çaplı yangınlar paniğe yol açtı. Denizli'nin Pamukkale İlçesi'nde küçük çaplı yangın çıktı, ekipler tarafından zamanında müdahale edilen yangın kısa süre içerisinde söndürüldü. Diğer çıkan yangının ise Çardak İlçesi'nde anız yangını olduğu öğrenildi. 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Eğitim Kurumu Yöneticileri ile Bir Araya Geldi!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Eğitim Kurumu Yöneticileri ile Bir Araya Geldi!
Hayatımın Denetimi Elimde Projesi Hayata Geçirildi!
Hayatımın Denetimi Elimde Projesi Hayata Geçirildi!