Denizli Kızılay, Tam Not Aldı!

Türk Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, genel merkez yönetim kurulu toplantısında yapılan çalışmaları aktardı. Sunum sonrasında genel merkez, şube yönetimi, çalışanlar ve gönüllülerin yanı sıra hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen hayırsever de teşekkür etti.

Denizli Kızılay, Tam Not Aldı!

Türk Kızılay Denizli şubesi, Türk Kızılay genel merkezi yönetim kurulu toplantısına katıldı. Yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile ilçe temsilciliklerinin de hazır bulunduğu toplantıda genel merkez yönetim kuruluna faaliyetler ve yapılan projeler aktarıldı. Sunum sonrasında yapılan konuşmalarda Denizli’den övgü ile bahsedildi.

Türk Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, toplantıda faaliyetlere ilişkin şu bilgileri aktardı: “Covid-19 Döneminde karantinada olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara gönüllülerimizle 1326 adet gıda ve hijyen paketi ulaştırıldı. Ramazan ayında da 1264 kişiye 250 TL’lik alışveriş kodu, 962 kişiye de 500 TL’lik nakdi yardım yapıldı. Genel Merkezimiz tarafından gönderilen 7500 adet kıyma, kuşbaşı konserveleri tespit edilen ihtiyaç sahiplerine gönüllülerimiz tarafından adreslerine ulaştırıldı.

RAMAZANDA DA BOŞ DURMADILAR

Ramazan ayı ve pandemi döneminde yapılan çalışmaları da aktaran Deniz, “Ramazan ayı boyunca Denizli Merkez ve ilçelerinde Genç Kızılay’ımız ve gönüllülerimiz tarafından 5.000 adet pide, 2.150 adet 0,5 ml su ve 2.160 adet çocuk paketi dağıtımı gerçekleştirildi. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde görev yapan güvenlik güçlerimize 1.200 kase çorba, 500 adet kek, 500 adet bisküvi, 1.200 adet meyve suyu ve çeşitli ikramları görev yaptıkları noktalarda kendilerine ulaştırdık. Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan kişilere bağış olarak aldığımız tekerlekli sandalyelerin teslimini gerçekleştirdik. İlk yardım eğitim merkezimiz ile ilkyardım eğitimlerimize devam ettik. 2021 yılı Haziran ayına kadar 300 kişiye ilk yardım eğitimi verildi. Serinhisar İlçemizde bulunan 4000m² kapalı alana sahip Lojistik depomuzun aylık bakım ve temizliklerini gerçekleştirdik” dedi.

DOĞUM YAPAN ANNELERİN YANINDA YER ALDILAR

Sosyal anlamda yapılan çalışmaları da aktaran Deniz, “Kızılay kadın kollarımızla beraber yeni doğum yapan annelerimize 30 adet sevgi bohçası verildi. Okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 1.650 adet ayakkabı dağıtımı yaptık. Yangında etkilenen kişilere ikram ve diğer yardımlarımızdan ulaştırdık. En çok kan bağışı yapan 2 bağışçımıza plaketlerini verdik.8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın kollarımız ile 1000 adet sukulent dağıtımı yaptık. 2021 yılı içinde 25 otizmli çocuk ile değişik zamanlarda kamp ve eğitim yapmayı planlıyoruz” dedi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Eğitim Kurumu Yöneticileri ile Bir Araya Geldi!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Eğitim Kurumu Yöneticileri ile Bir Araya Geldi!
Hayatımın Denetimi Elimde Projesi Hayata Geçirildi!
Hayatımın Denetimi Elimde Projesi Hayata Geçirildi!