Sarayköy yeni köprüsüne kavuştu!

Sarayköy'ün Köprübaşı Mahallesi'nde bulunan ve yaklaşık 100 yıldan bu yana kullanılan Köprübaşı Köprüsü tamamlanarak düzenlenen törenle kullanıma açıldı.

Sarayköy yeni köprüsüne kavuştu!

Uzun yıllardan bu yana kullanılan ve geçmesi tehlikeli olan köprü 2021 Ocak ayında ekipler tarafından yıkıldı. Geçen 6 aylık sürenin ardından hızlı bir şekilde yapılan köprü kullanıma açıldı. Manisa ve İzmir yönünde ulaşımı sağlayan köprü 12 metre genişliğinde yaya yolu ile birlikte yapıldı. Modern bir şekilde inşa edilen Köprübaşı Köprüsü 86 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde yapıldı. Bugün Köprübaşı Mahallesi'nde yeni yapılan Köprübaşı Köprüsü'nün açılış töreni yapıldı. Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, siyasi parti il ve ilçe başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

SİZ BİZE GÜÇ VERDİNİZ, DESTEK VERDİNİZ!

Yapılan açılışta konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ''Vatandaşlara en iyi hizmeti ulaştırabilmek için gayret içerisinde oladuk. Siz bize güç verdiniz, dirlik verdiniz. Vatandaşlarımızla kol kola girmemiz bir sürü güzel eserlerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Öncelikle bize her seferinde göstermiş olduğunuz güvenden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eğer burada taş üstüne taş konduysa çivi çakıldıysa bunlar aslında sizlerin eseri. Bu noktada şükür olsunki bizde sizlerin verdiği emaneti şükür olsun boşa çıkarmadı. Bugün Sarayköy'e baktığımızda 7 yıl öncesiyle çok çok fark var.'' ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından protokol ile vatandaşlar köprüden ilk geçişi yaptılar. Çevre köylerden toplanan çiftçiler ise traktörleriyle birlikte köprüden geçtiler.

 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI