Sahte para operasyonu!

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından parada sahtecilik yapan şahıslara operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonlar çerçevesinde 2 şüpheli şahıs hakkında işlem yapıldı.

Sahte para operasyonu!

Denizli genelinde parada sahtecilik olayı ile her türlü sahtecilik suçunu işleyen şahıs ve organizasyonların tespiti ve yakalanmasına yönelik polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda;
Denizli'de farklı zamanlarda dört iş yerinde yaptıkları alışveriş karşılığında sahte para vermeleri üzerine 2 şüphelinin parada sahtecilik suçu işlediği tespit edildi. Ekipler tarafından yapılan başarılı operasyon sonucunda 35 adet sahte 100 TL'lik baknot 18 adet sahte 50 TL'lik banknot ve 2 adet sahte paraların dokusunu değiştirmek ve gerçek izlenimi vermek amacıyla kullanılan mum ele geçirildi. 
Şüpheli şahısların aynı seriden basılmış sahte banknotları mum kullanmak suretiyle dokunulduğunda orijinal izlenimi verdikleri, bu sahte paralarla esnaflar ve diğer şahıslarla alışveriş yaparak haksız kazanç sağladıkları ve vatandaşları mağdur ettikleri tespit edildi. Adli makamlara sevk edilen şahıslara işlem yapıldı. Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ''Vatandaşların tanımadıkları kişilerden aldıkları paralara dikkat etmeleri, paraların dokusu, rengi ve üzerindeki holografik şeridi kontrol etmeleri, farklı açılardan bakıldığında paranın orta kısmında yer alın ve renk değiştirerek altın sarısına dönüşen şerit ile ışığa tutulduğunda Atatürk görselinin olup olmadığının ve Atatürk resmi ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yazısında kabartmaları kontrol etmeleri, paraların ön ve arka yüzünde banknot değerini gösteren küçük yazıların yer alıp almadığına bakarak güvenlik işaretlerine karşı duyarlı olmaları, sahte para olabileceği düşünülen ve alışveriş esnasında şüphelendikleri herhangi bir durumu en kısa sürede 112 İHBAR HATTI aracılığı ile Polise bildirmeli.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI