BEDELSİZ HİZMET HAYVANCILIĞI CANLANDIRACAK!

DENİZLİ’nin Çal Belediyesi, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala 850 küçükbaş, 50 büyükbaş hayvan kapasiteli Canlı Hayvan Pazarı’nı hizmete açtı. Hayvan satıcıları ve üreticiler, pazarda yer parası ödemeden satış yapacak, 3 ay sonra da pazarın hemen yanında mezbaha hizmete girecek. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Yakın zaman sonra Çal’da her hafta canlı hayvan pazarı hizmete girmiş olacak. Bu durum Çal ekonomisine olumlu katkı sağlayacak” dedi.

BEDELSİZ HİZMET HAYVANCILIĞI CANLANDIRACAK!

Çal Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı, yine belediyeye ait Araç Bakım Onarım Merkezi (Kademe) yanında hizmete açıldı. Bölge üreticileri kurbanlık satışlarına başladı. Kapalı alanı 1200 metrekare, toplamda 3500 metrekarelik alana sahip olan canlı hayvan pazarının hizmete girmesi, bölgedeki küçük ve büyükbaş hayvan üreticilerini de heyecanlandırdı. Yapımı devam eden Çal Belediyesi Mezbahanesi ise, 90 gün sonra hizmete açılacak. Canlı hayvan pazarının yanında hizmet verecek olan mezbahane de faaliyete başladığında tesis entegre tesis haline gelecek.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Canlı hayvan pazarımız halkımıza hayırlı-uğurlu olsun. İlk etapta hizmeti bedelsiz veriyoruz. Kurban Bayramı’ndan hizmete açtığımız canlı hayvan pazarı oldukça modern ve çağdaş donanıma sahip. Yapımı devam eden mezbahane faaliyete girdiğinde hedefimiz her hafta canlı hayvan pazarını kurmak. Bu durum, Çal’daki hayvancılık çalışmalarına önemil katkı sunup, Çal ekonomisine de ciddi katkılar da bulunacaktır. Bu önemli hizmet, halkımıza hayırlı olsun.”

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin Kurban Bayramı Mesajı!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin Kurban Bayramı Mesajı!