Denizli'de öldürücü delta varyantı var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülkemizde görülen delta varyantının sayısını kamuoyu ile paylaştı. Sağlık Bakanı Koca ülkemizde görülen delta varyantının sayısının artışa geçtiğini belirterek 26 ilde 224 delta varyantı vakasının olduğunu aktardı.

Denizli'de öldürücü delta varyantı var mı?

Son dönemde artan aşılamayla birlikte koronavirüs vaka sayıları günden güne azalışa geçmeye devam ediyor. Farklı ülkelerde ortaya çıkan varyantlar ise vatandaşları tedirgin ediyor. Şuana kadar görülen ve en bulaşıcı varyant olarak tespit edilen delta varyantı ülkemizde yayılımına devam ediyor. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada delta varyantının 26 ilde artışa geçtiğini ve bu illerde vaka sayılarının yükselmeye başladığını aktardı. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada İstanbul başta olmak üzere 26 ilde görülen delta varyantı sayının 224’e çıktığını açıkladı. Koca 224 vakanın 134’ünün İstanbul’da görüldüğünü ifade etti. Şuana kadar Denizli'de delta varyantı görülmediği öğrenildi. 

DELTA VARYANTI BELİRTİLERİ NELERDİR?
‘Zoe Covid Belirtileri' adlı araştırmayı yürüten Profesör Tim Spector, Delta varyantına yakalananlar arasında en çok baş ağrısı, boğaz ağrısı ve burun akıntısı gibi belirtiler görüldüğünü; genç yaştaki hastaların "daha ziyade ağır bir soğuk algınlığı geçiriyormuş gibi" hissedebildiğini söyledi. Daha önce İngiltere Sağlık Hizmetleri tarafından Covid-19 belirtileri öksürük, ateş, koku ve tat kaybı olarak sayılıyordu. Profesör Spector'a göre bu varyant biraz farklı ilerliyor: "İnsanlar bir tür mevsimsel soğuk algınlığı geçirdiklerini sanıyor ve başkalarıyla temaslarını sürdürüyor. Bu yolla altı kişiye daha geçiriyor olabilirler. Vakalardaki artışta bunun önemli rol oynadığını düşünüyoruz."Spector özellikle genç yaştakilerin çok daha hafif belirtiler gösterebileceğine dikkat çekerek "Soğuk algınlığına benzer belirtiler ya da bir halsizlik bile hissetseniz evde kalın ve test yaptırın" diyor.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI