Tablo açıklandı! Denizli'de vaka artışı yaşandı!

Sağlık Bakanlığı tarafından 12 - 18 Haziran tarihleri arasında illere göre 100 binde görülen koronavirüs oran haritası paylaşıldı. Tabloya göre Denizli'de geçtiğimiz haftaya göre artış yaşandığı gözlemlendi.

Tablo açıklandı! Denizli'de vaka artışı yaşandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda ülkemizde illere göre 100 binde görülen koronavirüs oran haritası paylaşıldı. 
Haritaya göre geçtiğimiz hafta Denizli'de 100 bin kişide vaka oranı 49,48 olarak açıklanmıştı. Yeni açıklanan tabloya göre Denizli'de kısmi bir artış gözlemlendi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da normalleşmeye engel değil. Aşı ile bitecek. Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Kars, Gümüşhane, Bartın, Balıkesir ve Kırklareli. Vaka sayılarında düşüş devam edecek aşı ile bağışıklık kazanacağız. Normalleşmeye devam edeceğiz. Aşı ile bitecek” ifadelerine yer verdi. 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!