10 ayda 17 milyon TL! Yağız Alp artık yürüyebilecek!

SMA hastası Yağız Alp bebek 17 milyon TL toplanmasının ardından vatandaşlar tarafından tedavi olmak üzere Amerika'ya uğurlandı. Yağız Alp bebeğin evinin önünde toplanan vatandaşlar şarkı ve balonlarla birlikte oluşturdukları araç konvoyuyla Yağız Alp ve ailesini yolcu etti.

10 ayda 17 milyon TL! Yağız Alp artık yürüyebilecek!

Denizli'nin Acıpayam İlçesi'nde ikamet etmekte olan Tülay ve Ramazan çiftinin küçük oğlu Yağız Alp'e SMA hastalığı teşhisi konuldu.
Yaklaşık 10 ay öncesinde ailesi tarafından Yağız Alp'in yaşatılması için kampanya başlatılmıştı. Dün itibariyle sonlanan kampanyada toplam 17 milyon TL toplandı.
Ailesiyle birlikte Amerika'ya yola çıkan Yağız Alp bebek için Acıpayam'da konvoy düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı konvoy Yağız Alp bebeği yolcu etti. 
Yağız Alp'in ailesi  "Söylenecek o kadar söz var ki,buraya hangi birini sığdırırız bilmiyoruz.Bu kadar gönlü güzel insan Sadece Yağız Alp için seferber oldu. Biz ümitleri yitirmişken elimizden tutup kaldıran, ve bizim buralara kadar gelmemizi sağlayan herkese ve bağışladıkları her kuruşa sonsuz teşekkürler. Yağız Alp'e dünyaları verdik." ifadelerini kullandı.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!