Kitaplar toz olmasın Sarayköy Cezaevinde mahkumlar okusun!

Cezaevinde tutuklu bulunan mahkumların istedikleri kitaplara erişebilmeleri için Adalet Bakanlığı tarafından kitap bağışı kampanyası başlatıldı. Evlerde bulunan ve okunmayan kitapları cezaevinde bulunan mahkumlara ulaştırmak mümkün. Sarayköy Hükümet Konağı içerisinde bulunan ve stantta bekleyen görevlilere kullanmadığınız kitapları teslim edebilirsiniz.

Kitaplar toz olmasın Sarayköy Cezaevinde mahkumlar okusun!

Ülkemizde bulunan bütün cezaevlerinde kütaphane bulunmaktadır ve hükümlüler istedikleri kitapları talep edip okuyabilmekte. Eğitim ve iyileştirme faliyetlerinin en temel ayağını oluşturan eğitim-öğretim, iş ve meslek kursları, beceri kazanma ve kendini geliştirme süreçleridir. Bu nedenle hükümlü ve tutuklu yoğunluğunun olduğu kampüs yerleşkelerinde kitaba erişim noktasında bir aksama yaşanmıyor. 
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımı ile 28 Mart 2021 tarihinde ''Ceza infaz kurumu yerleşkelerinde kütüphane kurulmasına ilişkin işbirliği protokolü'' imzalandı. Bu kapsamda ''Ceza infaz kurumu kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası'' başlatıldı.
Kitap bağışı yapmak isteyen vatandaşlar Sarayköy Hükümet Konağı'na kurulan stanta gidip kitap bağışlarını yapabilirler. Kargo ile kitap bağışı yapmak isteyen vatandaşlar ''Ceza ve Tefkifevleri Genel Müdürlüğü, Hacı Bayram Mahallesi Agah Efendi Sokak no: 70/1 Altındağ/Ankara'' adresine gönderebilirler.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI