İlçede kuraklığın nedeni bu alet mi?

Tüm Denizli'de olduğu gibi Çivril'de de kuraklık yaşanıyor. Çivril'de bulunan ve vatandaşları dolu konusunda uyaran dolu topu kuraklığa neden olduğu gerekçesiyle Çivril Kaymakamlığı tarafından kaldırıldı. Dolu Topu, dolu bulutlarının toplanmasını ve doluyu oluşturan kristal yapının formunu bozarak oluşmasını engelleme prensibine dayanır. Güçlü sonik dalgalar üreterek gökyüzüne periyodik dalgalar gönderen bir sistemdir.

İlçede kuraklığın nedeni bu alet mi?

Edinilen bilgilere göre Denizli'nin Çivril İlçesi'nde çifçileri dolu zararından korumak üzere kullanılan ve ilçede 3 adet bulunan dolu topu Çivril Kaymakamlığı tarafından kaldırıldı.
Çivril'de çiftçilikle uğraşan vatandaşların imza toplayarak dolu topunu kaldırılmasını istediği ve bunun üzerine yapılan incelemeler sonucunda dolu topunun kaldırıldığı öğrenildi.
DOLU TOPU NEDİR?
Dolu Topu, dolu bulutlarının toplanmasını ve doluyu oluşturan kristal yapının formunu bozarak oluşmasını engelleme prensibine dayanır. Güçlü sonik dalgalar üreterek gökyüzüne periyodik dalgalar gönderen bir sistemdir.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!